Strona główna » Jak upiększyć mieszkanie przy ograniczonym metrażu
Dom i Wnętrze

Jak upiększyć mieszkanie przy ograniczonym metrażu

Każdy chciałby mieszkać w pięknym mieszkaniu, urządzonym zgodnie z własnym gustem. Sposobów na upiększenie wnętrza jest bez liku. Można zainwestować w piękne meble, ciekawe rośliny czy oryginalny dywan.
Miłośnicy sztuki mogą zakupić także figurkę, rzeźbę czy stary, zabytkowy mebel. Co jednak możemy zrobić, jeśli dom jest już w całości umeblowany i okazuje się, że nie zostało w nim wiele miejsca na sztukę, ozdoby? Warto wykorzystać to miejsce, które jest jeszcze niewykorzystane, a takich miejsc jest zapewne w domu kilka.

Drzwi przesuwne szklane

Jest to dość nieoczywiste rozwiązanie i w pierwszej chwili może zdziwić. Drzwi przesuwne szklane mają jednak szereg zalet. Przede wszystkim nie zajmują wiele miejsca, co jest bardzo ważne przy niewielkim metrażu.
Jest jednak coś jeszcze. Można umieścić na nich wzór, który będzie piękną ozdobą mieszkania i nie zajmie ani trochę więcej miejsca niż same drzwi, które i tak musimy przecież posiadać. Jest to zatem świetne rozwiązanie do niewielkich mieszkań, a także do tych, nawet przestronnych, wnętrz, których właściciele nie chcą ich zagracać dodatkowymi przedmiotami.

Obrazy

Jeśli nie masz miejsca na rzeźby, figurki i antyki, ale masz kilka wolnych ścian – pomyśl o zawieszeniu na jednej z nich obrazu. Może być to kopia jednego z dzieł wybitnych malarzy albo oryginalny obraz współczesnego artysty. Nie zajmie on wiele miejsca, a będzie przykuwał wzrok wszystkich gości.
Jeśli nie masz pieniędzy, a marzy Ci się oryginalny obraz, popytaj w rodzinie, szczególnie babcie i dziadków, czy nie mają jakiegoś, którego nie potrzebują. Bardzo często zdarza się, że w komórce czy garażu u dziadka poniewiera się stary, cenny obraz, bo dziadek dostał go wiele lat temu, ale nie miał ochoty zawieszać go u siebie na ścianie. W ten sposób czasem można znaleźć prawdziwą perełkę.
Przejdź się też na targ staroci – tam także ludzie sprzedają dzieła sztuki, które uważają za niepotrzebne – może okazać się, że znajdziesz coś, co będzie doskonale pasowało do Twojego wnętrza.

Przedmioty codziennego użytku

Wersja dla minimalistów, oszczędnych, niezdecydowanych: możesz umieścić oryginalne zdjęcia czy nadruki na pewnych przedmiotach codziennego użytku. Należą do nich kubki, poduszki, podkładki pod myszkę czy pojemnik na herbatę. Dziś prawie każdy przedmiot można spersonalizować, umieścić na nim zdjęcie czy oryginalny nadruk. Warto korzystać z tej możliwości. Drogi obraz, który nam się znudzi nie jest łatwo wymienić, natomiast kubki na nowe można zamienić w każdej chwili.
Jeżeli chcemy upiększyć nasze wnętrze, wprowadzić w nie odrobinę sztuki i dobrego smaku, a jednocześnie mamy ograniczone miejsce, nadal jest wiele możliwości na uczynienie domu przyjemniejszym i bardziej estetycznym. Drzwi przesuwne szklane z nadrukiem czy wielki obraz na całą ścianę to duże zmiany. Jeśli nie jesteśmy na nie przygotowani finansowo, można zacząć od drobiazgów. Piękny, spersonalizowany kubek czy poduszka z własnoręcznie zrobionym zdjęciem dodadzą wiele uroku codzienności.