Strona główna » Jak urozmaicić nasz ogród?
Dom i Wnętrze

Jak urozmaicić nasz ogród?

Piękny ogród nie musi być wypełniony kwiatami – wystarczy regularne strzyżenie trawnika oraz dbanie o to, aby grabić opadłe liści i usuwać chwasty. Taka przestrzeń doskonale sprawdzi się jako miejsce odpoczynku, zabaw, urządzania grilla. Jakie elementy warto zakupić czy stworzyć, aby faktycznie z przyjemnością spędzać czas w ogrodzie?

Grill lub palenisko

Wraz z nastaniem wiosny większość posiadaczy ogrodów myśli o grillu – to niezwykle miła okazja, aby spotkać się w gronie znajomych. Aby móc przyrządzić pyszne kiełbaski czy inne smakołyki konieczne jest posiadanie urządzenia grillującego. Wybór jest olbrzymi – od niewielkich grillów, aż po duże urządzenia podłączane do gazu, w których możemy samodzielnie regulować wielkość płomienia.
Ciekawym pomysłem może być przygotowanie miejsca pod palenisko – wystarczy wybrać miejsce i otoczyć je większymi kamieniami. Wiele osób wiesza nad takim paleniskiem ruszt.

Miejsce idealne do wypoczynku – meble ogrodowe

Najlepszym sposobem na wypoczynek wiosną i latem jest wystawienie twarzy do słońca i rozkoszowanie się powiewami wiatru. Posiadacze ogrodu powinni pomyśleć o meblach ogrodowych, aby możliwe stało się picie popołudniowej herbaty w ogrodzie czy tez organizowanie grilla.
Meble ogrodowe do niedawna dostępne były jedynie w sklepach budowlanych czy ogrodniczych – na szczęście w Polsce pojawiło się kilka firm oferujących wysokiej jakości meble ogrodowe, wykonane z takich materiałów jak technorattan czy aluminium.
Wśród licznych kompletów meblowych znajdziemy takie elementy jak stoły, stoliki, krzesła, fotele, kanapy, leżanki, osłony na donice, skrzynie ogrodowe i wiele innych. Ciekawym urozmaiceniem okaże się także huśtawka do ogrodu, z której skorzystają zarówno dzieci, jak i dorośli.