Strona główna » Jak urozmaicić przestrzeń biurową?
Dom i Wnętrze

Jak urozmaicić przestrzeń biurową?

W coraz większej ilości biur pojawiają się nietypowe, oryginalne dodatki – wszystko po to, aby przełamać monotonię tego rodzaju pomieszczeń is prawić, ab wnętrza stały się znacznie przytulniejsze, szczególnie dla pracowników. Jakie obecnie rozwiązania stosowane są najchętniej? Bez wątpienia są to fototapety!

Co warto wiedzieć o fototapetach?

Współczesne fototapety znacząco różnią się od tego, co pamiętamy jeszcze z czasów poprzedniego ustroju. Dawniej fototapety tworzone były na cienkim papierze, co nierzadko skutkowało ich zrywanie, rysowanie. Dodatkowo niska jakość druku była widoczna gołym okiem: kolory zachodziły na siebie, całość obrazu była nieostra.
Obecnie technologia tworzenia fototapet znacząco poszła do przodu. Wszystko za sprawą nowoczesnych technik druku, jak również większych możliwości związanych z podkładem fototapety. Producenci prześcigają się w oferowaniu różnorodnych wzorów. Fototapeta do biura to najczęściej wzory geometryczne, florystyczne, architektura.
Obecnie fototapety stosować można praktycznie w każdym pomieszczeniu, nie tylko w biurach, ale również kuchniach, łazienkach. Wszystko za sprawą stosowania odpornych na uszkodzenie podkładów. Są one również zabezpieczone przed wnikaniem brudu, wiele z nich może być dodatkowo pokryta warstwą odporną na wnikanie wilgoci.