Strona główna » Jak urządzić ekskluzywny taras?
Ciekawe

Jak urządzić ekskluzywny taras?

Jaka jest najwspanialsza ozdoba ekskluzywnego salonu? Taras wychodzący bezpośrednio na malowniczy ogród lub spektakularny taras widokowy, z którego roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na okolicę. Jak taką strefę zewnętrzną zaaranżować, by rzeczywiście stała się wyróżnikiem całego budynku i rewelacyjnym dopełnieniem wnętrz? Już podpowiadamy! To wcale nie jest takie trudne, gdy do dyspozycji mamy popisowe meble oraz dodatki dekoracyjne, które oferują nam producenci wyposażenia dla stref zewnętrznych.

Po pierwsze meble ogrodowe ekskluzywne

Na luksusowym tarasie, który stanowi dominantę całej aranżacji domowo-ogrodowej muszą pojawić się meble ogrodowe ekskluzywne. Przedmioty od początku do końca niebanalne. Wytworne i zarazem zaskakujące od strony formalnej. Jakie meble odpowiadają takiemu opisowi? Jakie spełniają tak wygórowane oczekiwania estetyczne (a przy tym zachowują stuprocentową funkcjonalność)? To meble aluminiowe do ogrodu, które jakością i prezentacją zbliżają się do luksusowych mebli dedykowanych wnętrzom. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej decydujemy się nimi meblować strefy przejściowe, domowo-zewnętrzne. Jak właśnie eleganckie tarasy stanowiące integralną część salonów, ekskluzywne werandy, eleganckie hole czy poczekalnie.

Po drugie ekskluzywne rekwizyty dekoracyjne

Na tarasie perfekcji i elegancji, na którym mamy już komplet mebli z aluminium, warto pomyśleć o równie efektownych rekwizytach dekoracyjnych. Warto pójść w kierunku aluminium i stworzyć całościową aranżację inspirowaną tym interesującym materiałem. W tym celu można wykorzystać awangardowo prezentujące się donice-konstrukcje aluminiowe oraz rzeźby różnych rodzajów. Te większe wspaniale wprowadzą na taras, a mniejsze w niebanalnym stylu ozdobią na przykład aluminiowy stół tarasowy.