Strona główna » Jak wieszać obrazy na ścianie?
Dom i Wnętrze

Jak wieszać obrazy na ścianie?

Czasami mamy ochotę diametralnie odmienić nasze mieszkanie. Jednak jak to zwykle bywa, nie mamy akurat wolnych funduszy na przeprowadzenie remontu. Czy to oznacza, że musimy dalej siedzieć w tych samych czterech ścianach? Absolutnie nie. Bowiem jest coś, co sprawi, że jesteśmy w stanie całkowicie zmienić wystrój naszego salonu czy sypialni. Takim elementem są obrazy na ściany, które sprawią, że ściana nabierze zupełnie innego wyglądu – i to bez jakiegokolwiek remontu.

Nowoczesne obrazy na ścianę – czym się kierować?

Podoba ci się sztuka nowoczesna? Chciałbyś żeby twoje mieszkanie wzbogaciło się o nowoczesne obrazy na ścianę? Nic nie stopi na przeszkodzie – pod warunkiem, że cały wystrój mieszkania czy domu też jest właśnie w tym stylu. Bowiem minimalistyczne obrazy nowoczesnego stylu, ich proste barwy i kształty nie koniecznie pasować będą do mebli po dziadku czy szafie sprzed wojny. Decydując się na tego typu elementy dekoracyjne musisz pamiętać, że obrazy na ściany muszą współgrać z całą resztą otoczenia – inaczej z pewnością nie osiągniesz zamierzonego efektu upiększenia pomieszczenia, a wręcz przeciwnie – nadasz mu kiczowaty wymiar.

Jakie obrazy na ścianę do salonu wybrać?

Wybierając obrazy na ścianę do salonu przede wszystkim pamiętajmy o wspomnianej już zasadzie – stylu obrazu musi być kompatybilny z wystrojem wnętrza. To fundamentalna zasada, stosowana we wszystkich galeriach sztuki. Kolejną, o której warto pamiętać to taka, żeby dobierać wielkość płótna do wielkości pomieszczenia. Jeśli mamy obrazy na ściany niewielkich rozmiarów to można pokusić się na stworzenie galerii na całej ścianie. Jeśli natomiast staliśmy się właścicielem wielkiego obrazu to pamiętajmy, że w zbyt małym pomieszczeniu będzie on sprawiał przytłaczające wrażenie. Warto też rozważyć czy miejsce, w którym chcemy powiesić obrazy nie jest zbyt zbliżone do źródła wilgoci i ciepła – wpływa to bowiem niekorzystnie na kondycję artystycznych dzieł. Jeśli chodzi o to, jakiego rodzaju obrazy na ściany wybrać to możliwości jest doprawdy bardzo wiele. Dużą popularnością cieszą się obrazy 3D na ścianę, które zdecydowanie pasują do minimalistycznych wnętrz. Do wielu stylów pasować natomiast będą czarno-białe obrazy na ścianę. Dlaczego? Ponieważ te uniwersalne połączenia kolorów potrafią współgrać praktycznie z każdym kolorem. Wystarczy tylko dobrać odpowiednią ramę i gotowe –piękne obrazy na ściany już gotowe.

Czy warto przepłacać?

Wiadomo, że modne obrazy na ściany do tanich nie należą. Ale modne nie oznacza od razu, że muszą to być dzieła największych artystów. Moda co chwilę ewaluuje i dlatego warto śledzić portale internetowe z taką tematyką, która pozwoli zauważyć co jest modne w tym sezonie.