Strona główna » Jak wybrać salon masażu dla siebie?
Zdrowie i Uroda

Jak wybrać salon masażu dla siebie?

Wybór salonu masażu, zwłaszcza na pierwszy masaż w życiu, nie powinien być podyktowany przypadkiem. To, do jakiego specjalisty się trafi i jakość otrzymanej usługi przekłada się na wrażenia oraz chęć powrotu do tych przydanych dla zdrowia zabiegów. Dlatego warto uzbroić się w wiedzę na temat wybierania masażysty.

Wedle potrzeb i ochoty

Przede wszystkim należy określić, w jakim celu chce się pójść na masaż. Istnieje bardzo wiele jego odmian – masaż klasyczny, tajski, sportowy i wiele innych – a każdy z nich ma nieco inne zastosowania. Dlatego też kluczowym będzie zdefiniowanie swojego celu jeszcze przed wybraniem konkretnego salonu i specjalisty.
Na masaż chodzi się nie tylko po to, by się zrelaksować. Czasami powodem jest chroniczny ból, różne urazy, dyskomfort fizyczny. Gdy już wiadomo, co jest powodem wybrania się na masaż, pora na wybór rodzaju. Masaż klasyczny jest najpopularniejszy i najbardziej wszechstronny spośród jego odmian, dlatego też warto zacząć tak swoją przygodę z wizytami w salonie masażu.

Wybór konkretnego gabinetu

Na początek warto zastanowić się, czy ważniejsza będzie kameralna atmosfera i kontakt ze specjalistą, czy jednak wizyta w SPA wzbogaconym o basen lub saunę brzmi bardziej kusząco. Oczywiście ta różnica przekłada się także na cenę – w dużym, luksusowym salonie będzie o wiele wyższa.
Dobrze, by salon znajdował się niedaleko miejsca zamieszkania lub pracy – wtedy na swoje sesje masażu klasycznego nie trzeba będzie dojeżdżać daleko i marnować czasu na stanie w korkach. Jednak priorytetem powinna być fachowość usługi.

Wybór terapeuty – czym się kierować?

To właśnie masażysta decyduje o tym, czy zabieg będzie udany i satysfakcjonujący. Poświęcenie czasu na wybór odpowiedniego na pewno zaowocuje chęcią powrotu do upatrzonego salonu. Najlepiej dowiedzieć się o kwalifikacjach, po prostu o nie pytając.
Takie pytanie nie powinno zostać przez nikogo odebrane jako obraźliwe – w końcu masaż jest ingerencją w ciało, więc każdy klient chciałby, by wykonała go osoba wykształcona i orientująca się w anatomii.
Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

Tagi