Strona główna » Jak wygląda procedura przeszczepu włosów?
Ciekawe

Jak wygląda procedura przeszczepu włosów?

Przed rozpoczęciem procedury przeszczepu włosów, pacjent musi skonsultować się z chirurgiem. Lekarz od włosów analizuje skórę głowy pacjenta oraz omawia jego preferencje i oczekiwania. Następnie chirurg ustanawia odpowiednie miejsce na ciele dawcy, z którego zostaną pobrane włosy. Procedura może wymagać jednej sesji lub wielu sesji w zależności od warunków. W przypadku zabiegu takiego jak przeszczep włosów Katowice są miastem, w którym pracuje wielu znakomitych specjalistów. Jednym z nich jest dr Turowski.

Procedura przeszczepu włosów

Skórę pacjenta najpierw oczyszcza się i traktuje środkiem przeciwbakteryjnym przed zbiorem skóry. Następnie wstrzykiwane jest miejscowe znieczulenie, aby przygotować obszar przed ekstrakcją. Procedura przeszczepu włosów może mieć formę przeszczepu komórki folikularnej. Można to zrobić na dwa sposoby: ekstrakcję paskami i ekstrakcję jednostek pęcherzykowych. W zbieraniu pasków tkanka dawcy jest ekstrahowana w jednym pojedynczym pasku. Pasek umieszcza się w roztworze fizjologicznym. Następnie pobierana jest pojedyncza warstwa komórek mieszków włosowych przez zebrane paski, które ostatecznie implantuje się w obszarze przyjmującym.

Ekstrakt jednostki pęcherzykowej

W ekstrakcie jednostki pęcherzykowej, pojedyncze jednostki folikularne zawierające od 1 do 4 pasm włosów są usuwane jednocześnie. Następnie lekarz od włosów natychmiast nakłuwa miejsce pobrania przeszczepów i umieszcza je we wcześniej ustalonym wzorze i gęstości, aby uzyskać realistyczny wygląd włosów. Po zakończeniu zabiegu obszar jest chirurgicznie zaszywany, co pozwala na przesiąkanie krwi i płynu tkankowego. Pacjent musi być utrzymywany na miejscu przez 1-2 dni w zależności od potrzeb. Procedura przeszczepu włosów trwa zwykle około 4 do 12 godzin. Może upłynąć nawet 4-6 miesięcy, aby włosy mogły dotrzeć do miejsca docelowego. Pacjent może nierzadko czekać nawet przez rok, aby zobaczyć pełne efekty przeszczepu.

Postępowanie po zabiegu

Obszar przeszczepu musi być chroniony przed słońcem.
Pacjent musi myć włosy szamponem specjalnie zalecanym, aby uniknąć tworzenia się strupów wokół łodygi włosa. Podczas pierwszych dziesięciu dni po przeszczepie, pacjent może odczuwać wypadanie włosów, co jest powszechnym efektem ubocznym. Jednak włosy pacjenta powinny normalnie rosły i będą gęstnieć przez kolejne 4 do 9 miesięcy. Zapewniające profesjonalny przeszczep włosów Katowice to miasto, w którym dr Turowski udzielić może wielu innych informacji na temat operacji transplantacyjnych.