Strona główna » Jak wygodnie spać i jaki wybrać materac – czyli materace twarde
Zdrowie i Uroda

Jak wygodnie spać i jaki wybrać materac – czyli materace twarde


Z opinii wielu osób wynika, że materace twarde to najlepszy rodzaj materacy, ponieważ jest on idealną podporą dla całego ciała i nie wygina się tak łatwo, jak wszystkie miękkie materace. Można się też spotkać z opinią, że to najczęściej wybierany rodzaj, dlatego przyjrzymy się dzisiaj, dlaczego warto go wybrać.

Jakie są rodzaje, jeśli chodzi o materace twarde?

Materace twarde dzielą się na:

  • materace piankowe
  • materace lateksowe
  • materace kieszeniowe
  • materace sprężynowe.

To są opcje, z których można wybierać, ale oczywiście do każdego z tych materacy dochodzi inne wypełnienie, dlatego dla wielu osób wybór odpowiedniego materaca jest taki trudny. Na szczęście jednak zawsze można znaleźć pomoc w razie jakichkolwiek kłopotów, ponieważ sklepy z materacami oferują fachową pomoc za każdym razem.

Dobór twardości do materaca

Wiadomo, że materace twarde będą lepszym rozwiązaniem dla osób, które są cięższe, ponieważ i łatwiej na takim materacy się obracać, spać, siedzieć, jak i materac nie będzie aż tak szybko się niszczył ze względu na spore obciążenie. Materac twardy też nie będzie się brzydko odkształcał i da poczucie komfortu.

Materac nie może być za twardy

To kolejna podstawowa sprawa, ponieważ komfortu nie da ani materac zbyt twardy, ani materac zbyt miękki. Konsekwencjami używania zbyt twardego materaca są: drętwienie palców u nóg, skrzywienie kręgosłupa, zły przepływ krwi itp. Trzeba na takie rzeczy bardzo uważać i odpowiednio dla siebie dobierać materac.