Strona główna » Jak zabezpieczyć nasz samochód przed kradzieżą i uszkodzeniami?
Motoryzacja

Jak zabezpieczyć nasz samochód przed kradzieżą i uszkodzeniami?

 

Posiadacze samochodów często podkreślają, jak wiele swobody i możliwości daje im własne auto. Poza zaletami muszą oni jednak pamiętać o obowiązkach, takich jak coroczne przeglądy oraz odnowienie policy OC. Zaniechanie tych zagadnień skutkuje mandatami oraz możliwością odholowania samochodu na parking. Co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – czym jest?

Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. OC pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych z naszej winy na drodze – szkody te mogą dotyczyć zarówno innych samochodów, jak i zdrowia uczestników ruchu drogowego. Polisa OC ma ważność roku – po tym czasie konieczne jest wykupienie kolejnej, najlepiej z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia. Wysokość polisy jest zmienna i zależy od wielu aspektów, w tym od naszego wieku, marki i wieku naszego samochodu, posiadanych przez nas zniżek.

Dodatkowe ubezpieczenia przed kradzieżą

Poza polisą OC możemy również ubezpieczyć dodatkowo nasz samochód o polisy takie jak AC czy assistance. W przypadku AC jest to ubezpieczenie samochodu pozwalające na odzyskanie pieniędzy na naprawę naszego pojazdu. AC to również pomoc, kiedy nasz samochód zostanie skradziony czy całkowicie zniszczony (np. przez klęski pogodowe). Warto wiedzieć, że AC jest usługą, którą możemy dostosować konkretne do naszych potrzeb i w której nacisk możemy kłaść na konkretne aspekty, które są dla nas ważne. Od wyboru danych opcji zależy wysokość naszego ubezpieczenia. Drugim rodzajem nieobowiązkowej polisy jest assistance. Assistance doskonale sprawdza się, kiedy podróżujemy – ta polisa pozwoli nam na skorzystanie z lawety, kiedy nasz samochód ulegnie awarii; polisa da nam również możliwość wypożyczenia samochodu, aby dokończyć podróż.