Strona główna » Jak zmniejszyć problem bólu zęba podczas wczasów?
Zdrowie i Uroda

Jak zmniejszyć problem bólu zęba podczas wczasów?

Ból zęba może zaatakować nas niespodziewanie – również podczas długo planowanych wczasów. Niestety, w większości przypadków nie chcemy zdecydować się na kosztowną wizytę u zagranicznego stomatologa czy też pogotowie stomatologiczne i decydujemy, że poczekamy do końca urlopu. Aby zminimalizować ból najczęściej sięgamy po środki przeciwbólowe – są one oczywiście wskazane, jednak z czasem ich działanie może okazać się dla nas niewystarczające. Zanim więc sięgniemy po farmaceutyki warto spróbować naturalnych metod, które z pewnością uśmierzą ból. Jakich?

Zioła i rośliny lecznicze jako pierwsza pomoc

Z pewnością przy kłopotliwym bólu zęba pomogą nam goździki. Suszone kwiaty drzewa goździkowego posiadają wiele naturalnych olejków eterycznych, które również dawniej wykorzystywane były do zmniejszania dolegliwości bólowych w jamie ustnej. Goździki, ze względu na zawarte w nich olejki eteryczne, zmniejszają ból, łagodzą podrażnienie, działają również antybakteryjnie. Wystarczy, że przez jakiś czas będziemy żuli kwiaty goździka i z pewnością już po kilkunastu minutach odczujemy ulgę.
Podobnie działa mięta, która nie tylko zmniejsza dolegliwości bólowe, ale pomaga również odświeżyć oddech.
W przypadku kiedy problemem nie jest bolący ząb a pojawiające się stany ropne na zębach pomocna okaże się szałwia. Napar z tego zioła skutecznie zmniejsza obrzęk, pozwala na zmniejszenie ilości bakterii w jamie ustnej, działa również ściągająco. Stosowanie płukanek z szałwii z pewnością wpłynie na szybsze wchłonięcie się zmian w obrębie jamy ustnej i zmniejszenie dyskomfortu.
Poza stosowaniem ziół warto również mieć pod ręką mrożone warzywa lub kompres trzymany wcześniej w zamrażarce. Delikatne przykładanie go do opuchniętego miejsca pozwoli na skuteczne zmniejszenie opuchlizny poprzez zmniejszanie stanu zapalnego.
Więcej informacji szukaj u profesjonalnego stomatologa – stomatolog Katowice Burowiec.