Strona główna » Jak zorganizować imprezę pracowniczą?
Technologia

Jak zorganizować imprezę pracowniczą?

Organizacja imprez firmowych, to dosyć powszechne zjawisko, które zauważane jest w szczególności w dużych firmach typu korporacje. Oczywiście zdarza się również, że właściciele małych przedsiębiorstw także organizują tego typu spotkania dla pracowników, jednak występuje to zdecydowanie rzadziej niż w dużych organizacjach.

Jak zorganizować imprezę pracowniczą?

Przede wszystkim należy zacząć od znalezienia odpowiedniego miejsca, w którym taka impreza będzie miała się odbyć. Jeżeli udział w niej ma wziąć nawet kilkadziesiąt, jak i kilkaset osób – warto wybrać dużą salę bankietową lub nawet wynająć na tą okoliczność cały klub. Niektóre firmy, które cieszą się dobrą kondycją finansową organizują swoim pracownikom imprezy wyjazdowe, które odbywają się w pensjonatach ze SPA lub innych prestiżowych miejscach.

Kolejnym zadaniem jest zorganizowanie cateringu na tak sporą grupę osób. Na tego typu imprezach najlepiej sprawdzają się różnego rodzaju przekąski, dlatego też warto rozważyć tę formę bufetu.

Atrakcje na imprezie firmowej – na co się zdecydować?

Wszystko zależy od tego, w jakim czasie taka impreza będzie organizowana. Jeżeli akurat w tym czasie przypadnie karnawał, wówczas dobrym pomysłem będzie zorganizowanie imprezy tematycznej, na którą pracownicy będą przychodzić w przebraniach.

Kolejnym pomysłem, jest zorganizowaniu występu kabaretu, czy nawet zaproszenie znanego wokalisty, który zaśpiewa kilka najlepszych piosenek. W dużych firmach takie atrakcje to norma.

Ostatnimi czasy na niemal każdej imprezie firmowej pojawia się fotobudka śląsk. Co ciekawe, wiele osób bardzo chętnie z niej korzysta. Dla osób, które nie wiedzą czym jest fotobudka śląsk wyjaśniamy, że jest to maszyna do robienia zabawnych zdjęć. Osoba, która zajmuje się zarządzaniem fotobudką śląsk posiada ze sobą najróżniejsze gadżety w postaci peruk, masek na twarz, śmiesznych okularów i wielu innych, dzięki którym zdjęcia mają być wesołe. Jest to świetna pamiątka dla pracowników.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://smove.pl/ – fotobudka Śląsk

Czy organizacja imprezy firmowej jest droga?

Patrząc na to pod kątem wyżej wspomnianych atrakcji, można powiedzieć, że jest horrendalnie droga. Jednak w przypadku dużych firm, mają one na to przeznaczony tak zwany fundusz reprezentacyjny, w związku z czym mają nawet obowiązek te środki wydać.

Jak się okazuje, dla pracowników bardzo ważne są tego rodzaju imprezy i chętnie biorą w nich udział. Wzmacnia to poczucie więzi między nimi i sprawia, ze dużo pozytywniej podchodzą do swojego miejsca pracy, a także do współpracowników.