Strona główna » Jak zorganizować udaną konferencję?
Biznes

Jak zorganizować udaną konferencję?

Organizacja konferencji dla współpracowników lub kontrahentów to nie lada wyzwanie – konieczne jest zgranie terminów oraz istotnych aspektów, takich jak catering, zaproszenie prelegentów. Zazwyczaj organizacją konferencji zajmują się oddelegowani pracownicy. Coraz częściej jednak korzystają oni z opcji wynajęcia sali konferencyjnej z obsługą. To znacząco ułatwia cały proces!

Przede wszystkim: odpowiednie miejsce!

Najważniejszym zagadnieniem jest wybranie odpowiedniego miejsca na konferencję. Sala powinna być wielkością dopasowana do ilości zaproszonych gości. W przypadku sal konferencyjnych udostępniane są zarówno te małe, średnie i duże. Szukając sali koniecznie musimy zapytać o możliwość wykorzystania sprzętu nagłaśniającego, rzutnika, tablic. Wiele z sal posiada także elektronicznie ustawiane rolety, dzięki czemu można bez problemu oglądać slajdy. Warto zastanowić się jakie położenie sali konferencyjnej będzie najdogodniejsze. W grę wchodzą zazwyczaj lokalizacje w centrum miasta, na obrzeżach i poza nimi. Zważając na cenę najkorzystniejsze są te położone poza centrum. Dodatkowo dla gości, którzy dojeżdżają z daleka, sala konferencyjna przy głównej drodze to spore ułatwienie. Nie ma konieczności wjeżdżania do miasta i stania w korkach.

Obsługa konferencji

Wiele firm jest zdania, że wykwalifikowana obsługa podczas konferencji świadczy o prestiżu marki. Jest w tym wiele prawdy. Organizując konferencję w salach do tego przeznaczonych możemy zapytać właścicieli czy umożliwiają wynajęcie dodatkowej obsługi. Wśród personelu najczęściej wymienia się kelnerów, hostessy.

Szukasz odpowiedniego miejsca do zorganizowania konferencji dla kontrahentów? Sprawdź ofertę Windsor Hotel – konferencje pod Warszawą.