Strona główna » Jaka fototapeta najlepiej sprawdzi się w salonie?
Dom i Wnętrze

Jaka fototapeta najlepiej sprawdzi się w salonie?

Salon niewątpliwie jest głównym i najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem w każdym domu czy mieszkaniu. To tam przyjmowani są na ogół gości. Salon jest również miejscem odpoczynku i relaksu. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na jego aranżację. Duże znaczenie ma przede wszystkim wygląd ścian. Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem są nowoczesne tapety i fototapety, które po latach zapomnienia wróciły do łask.

Jak urządzić salon?

Oczywiście wystrój salonu musi być spójny z resztą pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Tylko wówczas nie będzie wrażenia chaosu i bałaganu. W przypadku osób, które nie boją się niestandardowych rozwiązań, ciekawą opcją może być pomalowanie trzech ścian na stonowany kolor i umieszczenie na jednej ścianie kolorowej fototapety. Szczególnie dobrze sprawdzają się fototapety winylowe, korkowe, tekstylne, a także te z włókna szklanego czy na fizelinie. Cechują się one bowiem sporą wytrzymałością, a więc posłużą przez wiele lat cały czas prezentując się bez zarzutu. Nie bez znaczenia jest oczywiście i kolor fototapety. Powinien on nawiązywać do tkanin i dodatków znajdujących się w pomieszczeniu. Idealnie, jeśli wzór z fototapety pojawi się jeszcze w innym miejscu np. na zasłonach czy poduszkach dekoracyjnych.
 

Fototapeta – wybór czy ostateczność?

Nowoczesne fototapety w niczym nie przypominają swoich poprzedniczek z czasów PRL. Nie trzeba więc więc tego rozwiązania bać. Na tapety stawiają przede wszystkim te osoby, które lubią się wyróżniać i cenią sobie oryginalność. W salonie doskonale sprawdzi się zarówno malowniczy pejzaż, jak i abstrakcyjny wzór. Warto jednak przy tym pamiętać o spójności aranżacyjnej i nawiązaniu do tematyki czy kolorystyki fototapety. Jeśli przedstawia ona włoski krajobraz, to dobrze jest w salonie umieścić półkę z winami czy postarzane meble, które będą pasować do tej stylistyki.

Fototapety – gdzie można je kupić?

Fototapety są sprzedawane zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. Wiele osób wciąż obawia się zakupów w sieci, choć zupełnie niepotrzebnie. To w 100% bezpieczna forma zakupów, ale warto stawiać na sklepy sprawdzone i z dobrą renomą. Warto przy tym pamiętać, że sklepy działające online mają bardzo często o wiele większy wybór niż sklepy stacjonarne. Warto zapoznać się z asortymentem sklepu www.foteks.pl, oferującego wydruki z ponad 35 mln zdjęć. Nie trzeba się równie martwić kwestią transportu – zamówione fototapety są dostarczane przez kuriera prosto do domu. Zakupów można więc dokonać wygodnie z kanapy czy łóżka i bez wychodzenia z domu.