Strona główna » Jaki aparat na zęby jest modny?
Zdrowie i Uroda

Jaki aparat na zęby jest modny?

Jaki aparat na zęby jest modny?

Aparat ortodontyczny – kiedyś  był obciachem teraz jest na to moda.  W Polsce od kilku lat zauważamy modę na prosty, piękny uśmiech. Coraz częściej zakładają go już nie tylko dzieci, ale również osoby starsze. Aparaty ortodontyczne dzielimy na stałe (te które cały czas są w naszej jamie ustnej i są przyklejone do zębów pacjenta)  oraz ruchome.
Jeśli chodzi o aparat stały wyróżniamy metalowe i ceramiczne, lingwalne, Invisalign
Aparat metalowy- jest przyklejany do zewnętrznej powierzchni zębów (widać go przy uśmiechu), oraz jest tańszy od aparatu ceramicznego jego koszt waha się w granicach 1500-2000zł za jeden łuk. Aparaty metalowe częściej nosi młodzież,osoby uczące się, ale nie ma przeciwwskazań żeby nosiły go osoby starsze.
Aparat ceramiczny-  jest dużo mniej widoczny niż aparat metalowy, na niego decydują się często osoby już pracujące. Jego koszt to powyżej 2000 zł za łuk.
Aparat lingwalny (wewnętrzny) – umieszcza się go na wewnętrznej powierzchni zębów. Na początku jest wyczuwalny dla pacjenta, ale nie widoczny ale osób z zewnątrz. Aparaty te są droższe  koszt takiego aparatu to około 5000zł.
Aparaty Invisalign – ostatnio nastała moda na tego typu aparaty. Są to przezroczyste nakładki obejmujące zęby. Nakładki te są projektowane dla każdego indywidualnie. Zapewnia komfort oraz wygodę podczas noszenia. Nakładki są wymienne. Ceny zaczynają się od 8000zł w górę.
Polecamy kontakt z przychodnią Oftaldent