Strona główna » Jaki kolor ścian w kuchni do białych mebli najlepiej wybrać?
Dom i Wnętrze

Jaki kolor ścian w kuchni do białych mebli najlepiej wybrać?

Czy da się jakoś odpowiedzieć na to pytanie? Oczywiście, że nie. Bo wszystko zależne jest od tego z jak dużą kuchnią mamy do czynienia. W jakim stylu jest ona urządzona? Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki kolor ścian w kuchni do białych mebli będzie najlepszy?

Prawidłowa atmosfera w kuchni

Wybierając kolor ścian w kuchni do białych mebli, należy zdać sobie sprawę z tego, co też tak naprawdę chcemy osiągnąć. Czy postawimy na sterylne, ale bardzo ciekawe minimalistyczne, chłodne wnętrza, które na pewno rozpali nasza chęć do gotowania? Czy też lepiej odnajdziemy się w kuchni przytulnej, tradycyjnej? Jeżeli postawimy na to drugie, to dobrym wyborem do kuchni będą takie odcienie, jak kolory ziemi, czyli do wyboru mamy brązy, pomarańcze i róże. Seledynowy, szary, czy też lazurowy błękitny to chłodny odcień, idealnie pasujący do pierwszego rozwiązania.

Kontrastowy kolor ścian w kuchni do białych mebli

A może zdecydujemy się odcień kontrastowy w swojej kuchni? Jest to również bardzo ciekawe rozwiązanie, które wybierane jest przez wiele osób. Czasem odbiegamy od tych nieco tradycyjnych, czy też nowoczesnych wnętrz, decydując się na solidne, mocne uderzenie w postaci koloru granatowego, butelkowej zieleni, czy nawet grafitowego. W zestawieniu z białymi meblami kuchnia będzie prezentować się niezwykle ekscentrycznie, ciekawie, przyciągając wzrok wszystkich osób odwiedzających. Chociaż przed malowaniem warto sprawdzić całą paletę barw, jaką mamy dostępną w obecnych czasach.