Strona główna » Jaki komplet ogrodowy wybrać?
Dom i Wnętrze

Jaki komplet ogrodowy wybrać?

Wybór kompletu ogrodowego dzisiaj może zająć nam nieco czasu. Wszystko za sprawą licznych kolekcji, które producenci mebli ogrodowych prezentują nam praktycznie co pół roku. Szukając idealnych mebli ogrodowych musimy uwzględnić nie tylko ich cenę, ale przede wszystkim wykorzystane materiały. Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas kupowania mebli ogrodowych? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Trwałość – aby meble cieszyły nasze oczy przez wiele lat

Najważniejsza w przypadku mebli ogrodowych jest ich trwałość. Dawniej problem ten był powszechny – tanie i niskiej jakości meble musiały być wymieniane po 1-2 sezonach użytkownika. Dzisiaj topowi producenci stosują wysokiej klasy materiały odporne na niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne, deszcz, śnieg. Zastosowanie nieporowatych tworzyw gwarantuje nam, że do wnętrza mebla nie będzie przedostawała się woda czy brud. Czyszczenie takiego mebla wymagać będzie jedynie przetarcia powierzchniowego.
Bardzo chętnie stosowane jest obecnie aluminium – malowane proszkowo profile aluminiowe stanowią idealny produkt do tworzenia stelaży mebli ogrodowych. Komplet ogrodowy stworzony na profilach aluminiowych będzie cieszył oczy długie lata, będzie odporny na uszkodzenia, działanie wilgoci. Zastosowanie aluminium pozwoliło także na znaczne zmniejszenie wagi konkretnego mebla. Jego przesuwanie nie jest już problemem.

Co proponują nam producenci?

Komplet ogrodowy nie musi być nudny – przekonują o tym projektanci mebli ogrodowych. Dzisiaj meble ogrodowe od najlepszych producentów tworzone są zarówno z aluminium, jak i technorattanu. Wiele kompletów stanowi aluminiowy stelaż i liczne poduszki i siedziska, które budują elegancję mebla. Do najczęściej wybieranych elementów zalicza się fotele, krzesła, stoły, stoliki.