Strona główna » Jaki program antywirusowy wybrać?
Ciekawe

Jaki program antywirusowy wybrać?

Komputer jest doskonałym źródłem informacji o jego użytkowniku. W pamięci urządzenia przechowywane są wszelkie dane związane z pracą i życiem prywatnym. Niektóre pliki zawierają wartościowe informacje, których odzyskanie byłoby trudne. Aby zgromadzone na dane były odpowiednio zabezpieczone, należy uzbroić komputer w odpowiednie oprogramowanie antywirusowe. Wybór antywirusów jest ogromny. Jaki program jest faktycznie skuteczny? Ranking najlepszych programów antywirusów (https://www.bomi.pl/ranking-programow-antywirusowych-top-10-najlepszych-antywirusow/) pokazuje jakie produkty i ich parametry cieszą się uznaniem klientów.

Skuteczny program antywirusowy, czyli jaki?

Okazuje się, że wysoką skutecznością cechują się programy bezpłatne i wyposażone w podstawowe moduły, takie jak:
• Skaner – odpowiada za skanowanie plików i wyszukiwanie zagrożeń. Dobre programy antywirusowe posiadają opcję rozpoznawania nowych zagrożeń (nie tylko tych zapisanych w bazie) – działają w oparciu o metodę heurystyczną.
• Monitoring – program antywirusowy sprawdza na bieżąco wszelkie działania i operacje, które podejmuje użytkownik. W razie zagrożenia zostaje uruchomiony alarm.
• Skaner online – narzędzie, które umożliwia skanowanie komputera w trybie bieżącym, czyli zaraz po wejściu na stronę programu, przy pomocy przeglądarki internetowej.
• Oprogramowanie zabezpieczające – opcja dostępna w płatnych antywirusach. Umożliwia wykrywanie i blokowanie złośliwych programów.

Antywirus dobrze dopasowany

Program antywirusowy musi współdziałać z systemem operacyjnym. W rankingu popularności produktów dominują programy kompatybilne z popularnym w Polsce systemem Windows.