Strona główna » Jakie błędy popełniamy najczęściej podczas aranżowania kuchni?
Dom i Wnętrze

Jakie błędy popełniamy najczęściej podczas aranżowania kuchni?

Stworzenie eleganckiej i funkcjonalnej kuchni dla wielu wydaje się być zadaniem prostym, kiedy jednak przychodzi do wybierania mebli, kafli czy tapet stajemy się bezradni. Olbrzymia ilość mebli i dodatków wykończeniowych w sklepach sprawia, że podjęcie szybkich decyzji jest praktycznie niemożliwe! Jakie błędy popełniamy najczęściej podczas aranżowania naszych kuchni?

Milcz rozsądku, czyli o przekraczaniu budżetu

Nie jest tajemnicą, że wyposażenie kuchni stanowi jeden z poważniejszych wydatków podczas urządzania mieszkania. Zamiast jednak brać potężny kredyt na ten el warto zastanowić się, jakie elementy będą niezbędne (lodówka, kuchenka gazowa), a bez jakich możemy się obyć (mikrofalówka, toster, lodówki z podajnikami wody). Wbrew pozorom, jeśli wcześniej ustalimy sobie twardy kosztorys oraz priorytety znacznie łatwiej będzie nam podejmować decyzje zakupowe.

Meble kupowane „na oko”

Idealne dopasowanie mebli do przestrzeni kuchennej wymaga pomocy doświadczonego stolarza czy architekta. Nigdy nie uda nam się kupić gotowych mebli, które pozwolą na pełne wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniu. Znacznie lepszym rozwiązaniem są meble kuchenne na wymiar. Wiele topowych firm oferuje możliwość stworzenia mebli z wysokiej jakości płyt meblowych i udostępnia szeroką paletę laminatów świetnie imitujących naturalną teksturę drewna. To świetne rozwiązanie dla osób, które pragną stworzyć kuchnię o klasycznym wystroju.

Wzorowanie się na katalogach

Wiele osób pragnie mieć kuchnię jak z katalogu wnętrzarskiego. Musimy jednak pamiętać, że aranżacje tworzone w magazynach są dziełem pracy licznych specjalistów: architektów, dekoratorów, ale również fotografów i grafików. Nawet decydując się na kupno konkretnych rozwiązań musimy mieć na uwadze, że nie będą się one prezentować tak samo jak w magazynie wnętrzarskim.