Strona główna » Jakie buty do jazdy konnej będą odpowiednie jesienią?
Ciekawe

Jakie buty do jazdy konnej będą odpowiednie jesienią?

Dobranie odpowiednich butów do jazdy konnej to nie lada wyzwanie. Konieczne jest nie tylko dopasowanie modelu wygodnego, ale i dostosowanego do jazdy w danych warunkach. Do wyboru mamy wiele interesujących modeli, przeznaczonych do jazdy pod dachem, w terenie, podczas zawodów, jazdy rekreacyjnej oraz do pokazów jeździeckich. Jaki model okaże się dla nas najlepszy?

Jaki model będzie nam odpowiadał?

Z pewnością podstawą jest obejrzenie dostępnych modeli i określenie naszych potrzeb. Jeśli dopiero zaczynamy przychodzę z jazdą konną warto zastanowić się nad tańszym modelem o niskiej cholewce. Dzięki temu nie będziemy stratni, jeśli jednak jazda konna nie okaże się sportem dla nas. Niskie buty do jazdy konnej posiadają wzmocnienia na palcach i na pięcie, łatwo się je wkłada, dodatkowo chronią stopę przed potencjalnymi kontuzjami.
Warto zastanowić się nad kupnem wysokich butów – zazwyczaj są one tworzone z naturalnej skóry lub materiałów syntetycznych. Ich największą zaletą jest fakt, że chronią nogę na długości do kolana, a dodatkowo zapewniają ciepło w chłodniejsze dni. Buty tego typu skutecznie chronią też skórę przed obtarciami od strzemion.
Wygodnych butów konnych szukaj na www.equishop.com.