Ciekawe

Jakie buty do jazdy konnej będą odpowiednie jesienią?

Dobranie odpowiednich butów do jazdy konnej to nie lada wyzwanie. Konieczne jest nie tylko dopasowanie modelu wygodnego, ale i dostosowanego do jazdy w danych warunkach. Do wyboru mamy wiele interesujących modeli, przeznaczonych do jazdy pod dachem, w terenie, podczas zawodów, jazdy rekreacyjnej oraz do pokazów jeździeckich. Jaki model okaże się dla nas najlepszy?

Jaki model będzie nam odpowiadał?

Z pewnością podstawą jest obejrzenie dostępnych modeli i określenie naszych potrzeb. Jeśli dopiero zaczynamy przychodzę z jazdą konną warto zastanowić się nad tańszym modelem o niskiej cholewce. Dzięki temu nie będziemy stratni, jeśli jednak jazda konna nie okaże się sportem dla nas. Niskie buty do jazdy konnej posiadają wzmocnienia na palcach i na pięcie, łatwo się je wkłada, dodatkowo chronią stopę przed potencjalnymi kontuzjami.
Warto zastanowić się nad kupnem wysokich butów – zazwyczaj są one tworzone z naturalnej skóry lub materiałów syntetycznych. Ich największą zaletą jest fakt, że chronią nogę na długości do kolana, a dodatkowo zapewniają ciepło w chłodniejsze dni. Buty tego typu skutecznie chronią też skórę przed obtarciami od strzemion.
Wygodnych butów konnych szukaj na www.equishop.com.