Strona główna » Jakość płynów eksploatacyjnych do samochodu – czy warto inwestować?
Motoryzacja

Jakość płynów eksploatacyjnych do samochodu – czy warto inwestować?

Wiele właścicieli samochodów jest zdania, że drogie płyny eksploatacyjne, takie jak płyn hamulcowy czy olej silnikowy to zbędny wydatek. Zamiast stawiać na sprawdzone marki i producentów kupują oni nieznane produkty, które odznaczają się jednak niska ceną. Okazuje się jednak, ze taka oszczędność może nas kosztować znacznie więcej…
Podstawowe płyny eksploatacyjne to płyn hamulcowy, olej silnikowy, płyn do spryskiwaczy, płyn chłodniczy. Każdy z nich odpowiada za nasze bezpieczeństwo, większość z nich – za prawidłowe działanie konkretnych układów samochodu. Aby jednak płyny mogły faktycznie działać konieczny jest ich odpowiedni skład. W przypadku olejów istotne są wszelkie związki natłuszczające. Im wyższa jakość zastosowanych olejów – tym lepiej. Ważne jest również, aby składniki olejów nie powodowały korozji, miały odpowiednią gęstość oraz zachowywały się w niskich temperaturach tak, jak zapewnia producent. W przypadku niskiej jakości olejów nie wiemy, jak zachowa się konkretna substancja w niskiej temperaturze. W najgorszym przypadku silnik zostanie uruchomiony i zacznie pracować, a olej będzie jeszcze zimny i nie oblepi komór, powodując uszkodzenia mechanizmu jednostki napędowej.
Wysokiej jakości oleje i płyny samochodowe znajdziemy w sprawdzonych sklepach, również internetowych. Jednym z nich jest bez wątpienia eport2000.pl.

oddychające pokrowce na parasole tarasowe ozdoby balkonowe drewno dekoracje