Strona główna » Kameralne wesela – jak je organizować?
Ciekawe

Kameralne wesela – jak je organizować?

Niewielkie wesela stają się coraz popularniejsza formą uczczenia ważnego dnia, jakim jest zawarcie małżeństwa. Coraz więcej młodych par decyduje się na kameralne przyjęcie weselne. Zazwyczaj głównym powodem są koszty – młodzi ludzie nie chcą robić sobie długów na początku wspólnej drogi, a niewielkie przyjęcie pozwala na zaproszenie najbliższej rodziny i skromne świętowanie. Jak wygląda organizacja takiego przyjęcia?
Podstawą jest znalezienie odpowiedniej sali – wiele restauracji i hoteli oferuje możliwość wynajęcia takich kameralnych sal lub też odgrodzenia parawanami gości weselnych od reszty sali. Dzięki temu możliwe jest bawienie się we własnym towarzystwie i jednocześnie pozwolenie na to, aby restauracja normalnie pracowała. Podczas ustalania detali z managerem wybranej sali konieczne jest zarezerwowanie danego terminu i określenie liczby gości. Warto pamiętać, że wybierając termin w środku tygodnia dodatkowo zapłacimy znacznie mniej niż w przypadku terminów weekendowych. Ważne jest tez ustalenie w takich godzinach impreza będzie się odbywała. Najczęściej jest to kilka godzin, np. od 15 do 18-19.

Co z jedzeniem?

Niezwykle istotna jest kwestia jedzenia – po ustaleniu terminu i wpłaceniu zaliczki dostaniemy od szefów kuchni kilka możliwości menu. Możemy wybrać jedną opcję lub wybrać konkretne pozycje i zestawić je ze sobą. Pamiętajmy o tym, że szefowie kuchni mogą również przygotować dania wegetariańskie czy bezglutenowe. Jeśli nasi goście mają konkretne upodobania kulinarne warto poinformować o tym restaurację.
Nie musimy martwić się stołami i ich nakryciem – to zadanie należy do pracowników restauracji. Podczas przyjęcia możemy również liczyć na to, że doświadczeni kelnerzy podadzą nam jedzenie i zadbają o czystość na stołach.
Szukasz idealnego miejsca na kameralny ślub? Sprawdź naszą ofertę – wesele w hotelu Lord w Warszawie.