Strona główna » Kasy rejestrujące tworzone przez Novitus. Dlaczego warto z nich korzystać?
Ciekawe

Kasy rejestrujące tworzone przez Novitus. Dlaczego warto z nich korzystać?

Novitus jest polskim producentem technologii sprzedaży, który od wielu lat dostarcza na rynek różnego rodzaju rozwiązania dla handlu oraz usług. Szczególnym uznaniem cieszą się jednak kasy fiskalne tej marki. Przedsiębiorcy doceniają te urządzenia nie tylko za funkcjonalność, ale też za design oraz wytrzymałość.

Kasy dla różnych firm

Jakiego rodzaju działalności gospodarcze, które muszą zacząć korzystać z kas rejestrujących, powinny się zainteresować akurat urządzeniami od Novitus? Praktyka pokazuje, że modele tej marki znajdują zastosowanie w bardzo zróżnicowanych firmach. Po poszczególne kasy wspomnianego producenta sięgają zarówno właściciele małych placówek handlowych czy usługowych, jak i przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż obwoźną lub wręcz dojeżdżają do klienta. Dodatkowo, dzięki temu, że Novitus tworzy urządzenia średniego segmentu oraz wyjątkowo wszechstronne i funkcjonalne modele, omawiane tu technologie można spotkać także w większych działalnościach gospodarczych, np. w sklepach spożywczy i odzieżowych lub lokalach gastronomicznych.

Cechy charakterystyczne urządzeń Novitus

Urządzenia rejestrujące Novitus są powszechnie uznawane za funkcjonalne kasy fiskalne. Tak pochlebna opinia znajduje swoje uzasadnienie w rzeczywistości. Okazuje się bowiem, że nawet najprostsze kasy tej marki, czyli np. modele Mała Plus i Mała Plus E, zapewniają współpracę z terminalem do kart płatniczych. A to nie jedyne cechy charakterystyczne, którymi wyróżniają się urządzenia fiskalne od Novitus.
Do grona innowacyjnych kas rejestrujących na pewno zalicza się model Next. Jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie „następnej generacji”. Co jednak oznacza to określenie? Novitus Next została przede wszystkim wyposażona w tablet z obszernym panelem dotykowym. 7-calowy ekran oferuje zarówno bardzo przyjazne obsługiwanie nabywców, jak i korzystanie z praktycznego oprogramowania, zgodnego z systemem operacyjnym Android. Dodatkowo, wśród kas fiskalnych Novitus, to właśnie model Next gwarantuje dostęp do aplikacji chmurowej NoviCloud oraz skonfigurowanie dowolnej liczby pozycji towarowych w bazie PLU.

Modele gotowe na system fiskalizacji online

Do zmian w polskim systemie fiskalizacji przygotowują się nie tylko krajowi przedsiębiorcy i urzędnicy, ale także producenci technologii sprzedaży. O jakich modyfikacjach w przepisach mowa? Oczywiście o nowych regulacjach prawnych, które będą dotyczyły korzystania z kas rejestrujących online. Przygotowania te polegają zaś na tym, że wybrani producenci tworzą urządzenia z gwarancją modernizacji w przyszłości.
Wśród rozwiązań technologicznych, które są gotowe na pracę w systemie online, znajdują się również kasy fiskalne Novitus. Pytanie jednak, co w ogóle oznacza gwarancja modernizacji urządzenia w przyszłości? W największym skrócie, podatnicy nie będą musieli w przyszłości inwestować w kolejne technologie, zgodne z nowymi regulacjami prawnymi. W rezultacie, kasy Novitus, które są gotowe na system online, zapewnią im oszczędność kosztów. Dodatkowo, urządzenia te pozwolą przedsiębiorcom na płynniejsze rozpoczęcie pracy w nowej rzeczywistości.