Strona główna » Kiedy maluch jest w domu
Dom i Wnętrze

Kiedy maluch jest w domu

Kiedy maluch jest w domu, zmienia się naprawdę wszystko. Cały świat istnieje jakby tylko dla niego, a na pewno rodzice tak właśnie się zachowują. Ta sytuacja zmienia się z czasem, ale na pewno pierwsze dwa lata bywają trudne, żmudne i stresujące. Szczególnie nieoświadczeni rodzice kompletnie nie wiedzą, jak przygotować siebie i dom na obecność tej najważniejszej na świecie osoby – malucha, którego kochają ponad życie.

Science fiction domowej codzienności

W przestrzeni domowej najczęściej panuje chaos wraz z przyjściem na świat dziecka. Ten stan  długo nie mija, bo dziecko wciąż się zmienia i rodzice muszą przechodzić przez kolejne etapy. Próbują się do nich przygotować. Czytają podręczniki i słuchają mądrych rad, ale i tak pierwsze dziecko i rzeczywistość, jaka wokół niego powstaje, to niemalże science fiction. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Poszukajmy rozwiązań, które zdecydowanie ułatwią ogarnięcie codziennego chaosu  przyczynią się do spokojnego życia z brzdącem.

Rewelacyjna bramka zabezpieczająca Maxigate

W każdym domu, w którym jest małe dziecko, przyda się bramka zabezpieczająca Maxigate. Pozwoli nam ona w pełni zadbać o bezpieczeństwo malucha, który chodzi lub nawet raczkuje, i kiedy tylko na moment spuścimy go z oka, znaleźć się może na granicy niebezpiecznych chodów. Najgorsze rzeczy dzieją się właśnie w chwili takiej nieuwagi, która przecież zdarza się zawsze. Warto się przed tym uchronić, a bramka zabezpieczająca Maxigate nam w tym zdecydowanie pomoże. Zapewni bezpieczeństwo dziecku, a rodzicom spokój.

Niania elektroniczna

W pokoju malucha warto też zainstalować nianię elektroniczną, która pozwoli rodzicom mieć dziecko na oku (i na podsłuchu), gdy będą sobie spokojnie pili kawę czy kładli się do łóżka. Taki monitoring sprawdzi się, kiedy dziecko będzie bawić się w łóżeczku, a rodzic będzie chciał zrobić coś w innym pokoju. W nocy niania pomoże czuwać nad spokojnym snem dziecka i szybciej reagować, kiedy maluch zacznie płakać.