Strona główna » Kiedy trzeba zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności
Ciekawe

Kiedy trzeba zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności

Closeup photo of pregnant woman

W dzisiejszych czasach bardzo wiele par bezskutecznie stara się o dziecko, odsuwając w czasie swoją pierwszą wizytę w odpowiednich klinikach, w których zdrowie kobiety i mężczyzny może zostać poddane szczegółowym badaniom.

Klinika leczenia niepłodności Kraków

Kiedy warto wybrać się do miejsca jakim jest klinika leczenia niepłodności Kraków? Mówi się, że po około pół roku bezskutecznego starania się o zajście w ciążę, para powinna zgłosić się do specjalisty. Na początek zarówno kobieta jak i mężczyzna zostaną poddani prostym badaniom, a zatem nie należy od razu nastawiać się na przykład na badanie kariotypu.

Klinika bezpłodności Kraków

Pierwsza wizyta to bardzo szczegółowy wywiad ze strony lekarza ginekologa, który będzie starał się ustalić jak wygląda życie seksualne partnerów i ich starania o dziecko. Na tego typu pierwszą wizytę trzeba przygotować informację takie jak na przykład podstawowe dane dotyczące cyklu miesięcznego kobiety, dobrze jest również zabrać ze sobą wyniki morfologii oraz badań hormonalnych.

Centrum leczenia niepłodności Kraków – pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta to wizyta diagnostyczna, podczas której lekarz może powziąć pierwsze przypuszczenia dotyczące diagnozy oraz dalszej diagnostyki, na przykład zlecić badania tarczycy u kobiety. To również na tym etapie zawsze przeprowadzana jest bardzo szczegółowe badanie USG, na którym lekarz ocenia stan i jajników I jajowodów oraz macicy.

Klinika bezpłodności Kraków – badanie kobiety i mężczyzny

Również mężczyźni poddawani są badaniom, ich przypadku mowa tutaj głównie o badaniach jakości spermy. Określone są różne parametry stanu plemników, dzięki czemu można ustalić czy trudności w zajściu w ciążę związane są właśnie ze złym stanem nasienia mężczyzny.

Centrum leczenia niepłodności Kraków – bardziej zaawansowane badania

Pierwszy etap to zatem ustalenie ogólnego stanu zdrowia mężczyzny i kobiety oraz ich parametrów związanych z płodności. Jeżeli na tym etapie wszystkie badania wyjdą pozytywnie, prowadzona będzie dalszą bardziej szczegółowa diagnostyka, szczególnie jeżeli problemem, z którym zgłasza się para, jest na przykład wielokrotne ronienie ciąży przez kobietę. W takim przypadku konieczne może być badanie kariotypu czyli chromosomów kobiety i mężczyzny. Podczas tego badania ustala się, czy nie są oni nosicielami jakiś aberracji chromosomowych.