Strona główna » Klasyczne parasole czy nowoczesne tarasole?
Ciekawe

Klasyczne parasole czy nowoczesne tarasole?

Zaaranżowanie funkcjonalnego tarasu nie jest dzisiaj żądnym wyzwaniem – wybierając jednego z topowych producentów mebli i dodatków ogrodowych bez trudu stworzymy przestrzeń dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Meble to jednak nie wszystko. Aby móc bezpiecznie korzystać z bliskości natury istotne jest skuteczne schronienie przed słońcem. Do niedawna najpopularniejsze były parasole. Dzisiaj wypierane są one przez tarasole. Co warto o nich wiedzieć?

. Klasyczne parasole czy nowoczesne tarasole?

Piękne zadaszenie tarasu w zasięgu ręki

Zadaszenie tarasówto dzisiaj nic trudnego – wybierając piękną tarasolę możemy być pewni, że ochroni nas ona nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale również przed deszczem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej klasy nowoczesnych tworzyw. Tarasole sprawdzą się zarówno na tarasach, jak i w ogrodach. W przypadku tych pierwszych producenci dbają o to, aby jak największa część tarasu została zakryta przy pomocy minimalnej ilości podpór – dzięki temu konstrukcja nie wpływa negatywnie na istniejącą aranżację tego miejsca. 

Konstrukcja tarasoli z bliska

Tarasole wznoszone są na aluminiowych profilach zabezpieczonych przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Ich kolor wybiera klient – ma do dyspozycji paletę ponad 20o klasycznych kolorów i barwy drewnopodobne. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie konstrukcji do zaaranżowanego już tarasu. Wewnątrz konstrukcji znajduje się system odprowadzania wody. Zadaszenie tarasoli może być wykonane na kilka sposobów. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się zadaszenie lamelowe, złożone z aluminiowych profili obracających się o 135 stopni. Ważne jest to, że to użytkownik reguluje ich ustawienie i ilość światła wpadającego pod tarasolę. Dachy tworzy się także z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest odporna na promieniowanie UV, wilgoć i wnikanie kurzu.