Strona główna » Kolorowe i stonowane narzuty do każdej sypialni
Ciekawe

Kolorowe i stonowane narzuty do każdej sypialni

Sypialnia jest miejscem odpoczynku i regeneracji organizmu po ciężkim, pracowitym dniu. W związku z tym bardzo istotne jest jej wyposażenie oraz aranżacja. Wygodne łóżko jest najważniejsze, jednak relaksowi służy również kolorystyka poszczególnych elementów wystroju, a także takie dodatki, jak m.in. narzuty i jaśki.

Styl i wygoda, czyli zalety nakrycia na łóżko

W ciągu dnia pościel w sypialni powinna być schowana lub przykryta kapą. Ma to duże znaczenie ze względów higienicznych – kołdra i poduchy nie kurzą się, a domownicy mogą swobodnie siadać lub kłaść się na łóżko bez konieczności przebierania się w pidżamę. Ponadto klasyczna narzuta na łóżko 90×200 lub okrycie na duże małżeńskie łoże 240×260 może służyć, jako istotny element dekoracyjny sypialni.
Stylowe narzuty w połączeniu z zasłonami oraz takimi dodatkami, jak jaśki, lampki i rodzinne zdjęcia w ciekawych oprawach, budują atmosferę pomieszczenia. W celu stworzenia nastroju, który służy odpoczynkowi, powinniśmy wybierać materiały w stonowanych barwach. Szczególne znaczenie ma to w pokojach małych dzieci, na które zbyt jaskrawe i kontrastowe barwy wpływają rozpraszająco i mogą utrudniać zasypianie. Obecnie bardzo modna jest narzuta na łóżko szara. W sypialniach dorosłych często łączona z intensywną zielenią zasłon, przez które wpadają przygaszone promienie słońca, oraz miękkimi, szarymi jaśkami w zielone wzory geometryczne. Natomiast dziecięce nakrycia na łóżko mogą być zdobione dużymi, białymi gwiazdkami lub kółkami. W połączeniu z bladoróżowymi lub turkusowymi dodatkami, narzuta na łóżko szara, stworzy maleństwu idealne miejsce do spokojnego odpoczynku.

Szeroki wybór tkanin, wzorów i kolorów narzut na łóżka

Niezależnie od tego, czy jest to narzuta na łóżko 90×200, okrycie dziecięcego łóżeczka, czy też kapa na małżeńskie łoże 220×260, okrycie powinno współgrać z pozostałą stylizacją pomieszczenia. W zależności od naszych potrzeb oraz gustu możemy zdecydować się na bardzo obecnie modne narzuty pikowane w romby lub prążki. Zazwyczaj te modele są dwustronne. Miłośnicy klasycznych form mogą wybrać nakrycia jednokolorowe. W wypadku, gdy pragniemy wprowadzić do sypialni nieco odmiany, możemy okryć łóżko tkaninami pełnymi wzorów 3D, kształtów geometrycznych lub barwnych nadruków. Latem warto korzystać z lekkich narzut z bawełny lub satyny, zimą sprawdzą się futra i plusz.