Strona główna » Konferencje blockchain i nie tylko
Ciekawe

Konferencje blockchain i nie tylko

Technologia blockchain wkroczyła na światowy rynek w roku 2008 i od tego momentu na stałe zagościła w głowach tęgich umysłów, otwierając przed wszystkimi zupełnie nowe możliwości. Na tyle, że są one na bieżąco omawiane m.in. podczas Consensus conference. Ale to nie jedyne, międzynarodowe spotkanie, które się odbywało lub będzie odbywać w najbliższej przyszłości.

Consensus w Austin

Consensus 2022 to konferencja jaka miała miejsce w dniach od 9 do 12 czerwca w Austin (USA). W spotkaniu wzięło udział wiele osób z różnych państw, firm, w tym przedstawiciele firmy 10Clouds. Szacuje się, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń, jakie ma miejsce od 2015 roku, odnoszących się do kryptografii. Za organizację tego spotkania odpowiedzialny jest CoinDesk. Pandemia koronawirusa wprowadziła pewne ograniczenia, dlatego też wydarzenia miały miejsce online. W roku 2022 wszystko powróciło do pierwotnego formatu offline. Główne tematy, jakie poruszane były podczas konferencji to:

  • ekosystemy technologii blockchain,
  • kryptowaluty,
  • Web 3.0,
  • NFT.

Wszyscy zgromadzili się w Austin Convention Center, gdzie nie tylko odbywały się rozmowy prowadzone przez poważane nazwiska w świecie cyfrowym. Konferencja została połączona również z wydarzeniami kulturalno-rozrywkowymi.

Blockchain Expo Europe 2022

Wydarzenie, które zostało zaplanowane w Amsterdamie, w dniach 20 – 21 września 2022 roku. Całość zaplanowana jest w formacie mix, tzn. część wydarzeń odbywać się będzie offline, część online. Także osoby, które nie mogą pojawić się na miejscu na bieżąco będą mogły śledzić interesujące spotkania. Główne tematy, jakie mają zostać poruszone to:

  • Blockchain,
  • IoT,
  • sztuczna inteligencja,
  • cyberbezpieczeństwo.

Na spotkania zostali zaproszeni szefowie innowacji i technologii, dyrektorzy IT, programiści, start-upy i wiele innych, znaczących osobistości.

Konferencja Infoshare 2022

Polskie wydarzenie, jakie zaplanowane jest w hali AmberExpo, w Gdańsku, w dniach 6 – 7 października 2022 roku. Spotkanie również przewidziane jest w formacie mix. Konferencja uważana jest za jedno z najważniejszych spotkań technologicznych w Europie środkowo-wschodniej. Tym bardziej warto pomyśleć o udziale w tej konferencji, ponieważ do tej pory okazję do zaprezentowania się miały osoby współpracujące m.in. z LinkedIn, Slack, Trello, IBM, Bayer, Samsung, HP lub Lufthansa Systems. Będzie to również doskonała okazja do tego, aby nawiązać nowe znajomości, które mogą zaprocentować nową współpracą w przyszłości.