Strona główna » Które biuro pośrednictwa obrotu nieruchomościami wybrać?
Ciekawe

Które biuro pośrednictwa obrotu nieruchomościami wybrać?

Chcąc sprzedać mieszkanie, dom lub inną nieruchomość, możemy zdecydować się na samodzielną sprzedaż lub skorzystać z biur pośrednictw obrotu nieruchomościami. W pierwszym przypadku w naszym zakresie będzie zorganizowanie wszelkich spraw związanych ze sprzedażą, począwszy od wyceny mieszkania, wykonania zdjęć i opisów, umieszczenia ofert w różnych miejscach, po odbieranie telefonów i umawianie ewentualnych zainteresowanych.

Kompleksowa obsługa agencji nieruchomości

Czasem może się okazać, że w coraz bardziej zajętym trybie naszego życia może zabraknąć na to czasu. W takim przypadku skorzystanie z usług agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości może okazać się sporą wygodą i oszczędnością czasu. Wystarczy że głosimy się do agencji z naszą ofertą, a ona kompleksowo zajmie się wszystkimi czynnościami, związanymi ze sprzedażą nieruchomości. Zakres działania agencji obrotu nieruchomościami obejmuje doradztwo w zakresie ceny mieszkania, wykonanie niezbędnych zdjęć i opisów, które mają na celu zainteresować potencjalnego nabywcę, a także umawianie spotkań z potencjalnymi klientami i zachęcanie ich do zakupu. Często takie biura zajmują się dodatkowo załatwianiem wszystkich formalności związanych ze sprzedażą. Wiele tego typu agencji posiada zaprzyjaźnionych notariuszy i bankierów, przez co procedura zawarcia sprzedaży może być szybsza i łatwiejsza dla każdej ze stron.

Jak wybrać agencje

Warto jednak zadać sobie ważne pytanie – które biuro pośrednictwa obrotu nieruchomościami będzie dla nas najlepszym wyborem? Pierwszym i podstawowym czynnikiem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę jest sposób rozliczania skuteczności biura. Zdecydowana większość agencji rozlicza się ze swoimi klientami pobierając określony procent od końcowej kwoty sprzedaży nieruchomości. Opłatą dla agencji może zostać obciążony sprzedawca lub nabywca nieruchomości, co może okazać się dla nas pewną wskazówką. Ciężko jest niestety ocenić profesjonalizm i skuteczność działania konkretnej agencji, chyba że chcemy przy ocenie opierać się na ilości biur nieruchomości w danym obszarze lub o całkowitą wielkość agencji.
Informacje te mogą nas często naprowadzić na większą, skuteczniejszą i bardziej doświadczoną agencję, która może nam pozwolić szybciej sprzedać mieszkanie. Skorzystanie z oferty takiej agencji może być związane z większą prowizją, jaka będzie od nas ściągnięta za skuteczne znalezienie nabywcy na naszą nieruchomość. Często także można próbować opierać się o biura nieruchomości posiadające szerszy wachlarz dodatkowych usług, takich jak możliwość organizacji finansowania nieruchomości dla nabywców, co czasem pozwala ich skuteczniej zainteresować przedstawioną ofertą.
 

https://bhtm.org/postepowanie-rozwodowe-praktyczne-porady/ Záhradné sedačky z umelého ratanu https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-ubezpieczenie-samochodu/