Strona główna » Kurs online Python od podstaw, czyli jak nauczyć się programować
Ciekawe

Kurs online Python od podstaw, czyli jak nauczyć się programować

Programować może każdy – wbrew pozorom nie jest to trudne, choć trzeba wybrać odpowiedni język. Jednym z najmniej skomplikowanych jest z pewnością Python, w którym położono duży nacisk na czytelność kodu oraz produktywność programisty. Jego największą zaletą jest minimalistyczna składnia rdzenia oraz wszechstronne biblioteki standardowe. Jest to język programowania o ogólnym przeznaczeniu, pozwalający na tworzenie aplikacji desktopowych i serwisów internetowych
 

Jak działa kurs online Python od podstaw?

Przygodę z programowanie w Pythonie najlepiej zacząć od szkolenia. Na stronie cgwisdom.pl dostępny jest kurs online Python od podstaw, za pomocą którego można zdobyć solidne podstawy do programowania. Składa się on z filmików, zawierających najważniejsze informacje związane z tym językiem programowania.
Pierwszym krokiem jest instalacja aplikacji i stworzenie pierwszego prostego programu. Stopniowo użytkownik zapoznaje się z ważnymi funkcjami i możliwościami programu, np. zmiennymi, operatorami arytmetycznymi czy rzutowaniem danych. Przez całe szkolenie realizowane są mniejsze projekty, dzięki którym można poznać oraz przetestować koncepcje tego języka programowania.
 

Jakie tematy porusza kurs online Python od podstaw?

Kurs online Python od podstaw rozpoczyna się od instalacji oraz konfiguracji środowiska programistycznego. Następne zagadnienia to komunikacja z użytkownikiem oraz zapoznanie ze zmiennymi i nauka operowania na nich. Użytkownik zapoznaje się z matematyką i logiką w Pythonie oraz w praktyczny sposób uczy się stosować pętle i instrukcje warunkowe.
W szkoleniu położony jest duży nacisk na dbałość o kod, ponieważ prostota jest najważniejszym założeniem tego języka programowania. Na zakończenie kursu użytkownicy otrzymują dostęp do dodatkowych bibliotek, umożliwiających programowanie aplikacji webowych, graficznych czy okienkowych.