Strona główna » Kursy doszkalające – gdzie je znajdziemy?
Ciekawe

Kursy doszkalające – gdzie je znajdziemy?

Wiele osób coraz częściej zastanawia się nad możliwością poszerzania swoich umiejętności związanych z konkretnymi zagadnieniami: obsługą programów komputerowych, tworzenie prostych grafik, ale również obsługą urządzeń technicznych.
Do niedawna najpopularniejszym sposobem zdobywania dodatkowych umiejętności i poszerzania swoich kompetencji zawodowych było korzystanie z kursów organizowanych w zakładach pracy, jak i placówkach kształcenia ustawicznego. Dla wielu osób to rozwiązanie okazywało się problematyczne – osoby aktywne zawodowo, posiadające rodziny i inne obowiązki nie mogły znaleźć czasu na to, aby kilka razy w tygodniu dodatkowo zjawiać się w szkołach dla dorosłych i uczestniczyć w kursach.

Kursy internetowe na platformach e-learningowych

Doskonałym pomysłem, który pozwala nie tylko oszczędzać czas, ale i skutecznie poszerzać swoje umiejętności, jest skorzystanie z platform e-learningowych. Zamieszczone w nich materiały wideo mogą dotyczyć konkretnych zagadnień, takich jak projektowanie graficzne, poprawa i obróbka zdjęć.
Jedną z ciekawszych propozycji jest kurs 3ds Max przygotowany przez CGWISDOM – są to profesjonalne kursy tworzone przez doświadczonych projektantów i programistów. Osoba korzystająca z kursu krok po kroku uczy się interfejsu oprogramowania oraz jego możliwości.
Jakie są zalety korzystania z platform e-learningowych? Przede wszystkim to oszczędność czasu – nie ma konieczności wychodzenia z domu, dojeżdżania do placówek kształcenia. Materiały są dostępne on-line, a dla większej wygody topowe platformy pozwalają na ich ściągnięcie na komputer stacjonarny.
Ważne jest również to, że materiały są zazwyczaj udostępniane bezterminowo. Oznacza to, że po ich zakupieniu nie mamy obowiązku obejrzeć ich w konkretnym czasie, np. w ciągu tygodnia czy miesiąca. Materiały czekają na moment, aż znajdziemy czas na zapoznanie się z nimi.
Korzystanie z platform e-learningowych jest niezwykle proste – konieczne jest zarejestrowanie się jako użytkownik i potwierdzenie aktywacji swojego konta. Od tego momentu interesujące nas materiały dodajemy do wirtualnego koszyka. Po zapłaceniu za nie materiały są automatycznie dodawane do naszego konta.
Platformy internetowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem – korzystają z nich osoby nie tylko aktywne zawodowo, ale i takie, które pragną przebranżowić się, osoby bezrobotne. Kursy są często polecane również w miejscach aktywizacji zawodowej.