Strona główna » Laserowe usuwanie tatuażu – czy zniknie bez śladu?
Zdrowie i Uroda

Laserowe usuwanie tatuażu – czy zniknie bez śladu?

Laser pikosekundowy to najskuteczniejsza metoda likwidacji pigmentu spod skóry. Sprawdź, na czym polega laserowe usuwanie tatuażu.

Laserowe usuwanie tatuażu – czy niechciana pamiątka zniknie bez śladu?

Tatuaże stają się coraz bardziej powszechną formą ozdabiania ciała. Nic więc dziwnego, że rośnie też zainteresowanie ich usuwaniem. Istnieje kilka metod likwidacji tatuażu, z których za najskuteczniejszą uznaje się zabieg laserem pikosekundowym. Sprawdź, jakich efektów można spodziewać się po laserowym usuwaniu tatuażu.

Laser pikosekundowy – ekspert w usuwaniu tatuażu

Tatuaż może się znudzić i nie ma w tym nic złego, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach można się go skutecznie pozbyć. Nie warto jednak sięgać po domowe sposoby, takie jak soda oczyszczona czy kremy rozjaśniające. Z kolei peelingi czy mikrodermabrazja wykonywane w gabinetach kosmetycznych nie usuwają tatuażu całkowicie, a jedynie go rozjaśniają. Za najlepsze rozwiązanie uznaje się laseroterapię, ale trzeba mieć na uwadze, że nie każdy laser do usuwania tatuażu jest równie skuteczny. Specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach rekomendują laserowe usuwanie tatuażu przy pomocy technologii pikosekundowej.

Co takiego ma w sobie laser pikosekundowy, czego nie mają inne lasery do usuwania tatuażu? Przede wszystkim umożliwia laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego w każdym kolorze (z wyjątkiem białego). Laser pikosekundowy świetnie radzi sobie z najtrudniejszymi barwnikami – żółtym i czerwonym. Oprócz tego bez problemu usuwa tatuaże w popularnych kolorach, takich jak czarny czy granatowy.

Laser pikosekundowy wykorzystuje neodymowo-yagowe źródło światła laserowego o długości fali 1064 nm i 532 nm – umożliwia mu to pracę w trybie pikosekundowym. Dzięki ultrakrótkim impulsom (trwającym zaledwie pikosekundę) działa on skuteczniej niż starsze lasery do usuwania tatuażu typu q-switched. Rozbija cząsteczki tuszu na poziomie komórkowym do mikroskopijnych elementów, które bez problemu mogą zostać usunięte przez organizm za pośrednictwem układu limfatycznego, bez pozostawiania jakiegokolwiek śladu na skórze.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu to procedura wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja, podczas której należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Sesja jest szybka i mało bolesna, zwykle nie wymaga zastosowania znieczulenia. Obszar skóry, na którym wykonywany jest zabieg, chłodzony jest zimnym powietrzem. Podczas usuwania tatuażu promień lasera kierowany jest wprost na tatuaż. Następuje rozbicie cząsteczek atramentu, które następnie są wchłaniane przez organizm. Dodatkowym efektem działania lasera pikosekundowego jest stymulacja skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu ciało w miejscu laserowego usuwania tatuażu szybko się regeneruje, pozostaje gładkie i jędrne. Nie ma ryzyka powstawania blizn czy przebarwień.

Czy tatuaż zniknie bez śladu?

Całkowite usunięcie tatuażu podczas jednej sesji laserem jest praktycznie niemożliwe. Jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii pikosekundowej, do trwałego usunięcia tatuażu potrzebnych jest mniej sesji niż przy usuwaniu tatuażu urządzeniami starszej generacji. Zazwyczaj potrzebnych jest kilka zabiegów – o ich liczbie i częstotliwości decyduje lekarz wykonujący laseroterapię. Z każdą sesją tatuaż staje się coraz bledszy i mniej widoczny a odpowiednio dobrane parametry pozwalają na całkowite usunięcie niechcianej pamiątki. Jeśli posiadasz duży, ciemny i kolorowy tatuaż, musisz liczyć się z tym, że do jego całkowitego usunięcia potrzebnych może być nawet kilkanaście sesji.

Impulsy wysyłane przez laser pikosekundowy nie powodują termicznego uszkodzenia tkanek, dzięki czemu nawet po kilku zabiegach struktura skóry pozostaje nienaruszona, a ryzyko powstania blizny nie istnieje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o laserowym usuwaniu tatuażu, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/