Strona główna » Łóżko drewniane czy z płyt drewnianych?
Dom i Wnętrze

Łóżko drewniane czy z płyt drewnianych?

W poszukiwaniu inspiracji na sypialnię bardzo często zapominamy o tym, aby kupić łóżko dopasowane do naszych potrzeb. Najczęściej kupujemy łóżko na końcu, wybierając model dopasowany do innych mebli lub po prostu z danej kolekcji. Warto pamiętać, że od łóżka właśnie zależeć będzie nasz komfort oraz wygoda. Jakie łóżko wybrać, aby cieszyć się spokojnym i zdrowym snem?

 

Czym różnią się deski meblowe i lite drewno?

Na polskim rynku znajdziemy łóżka wykonane z różnorodnych tworzyw – najczęściej są to deski meblowe, których wnętrze wypełniają sprasowane elementy drewniane. Deski posiadają zachęcający stosunek jakości do ceny – są niedrogie, przez co i meble tworzone z takich materiałów nie zrujnują naszego portfela. Niestety: deski meblowe są wysoce podatne na uszkodzenia, przez co nawet silniejsze uderzenie może skutkować ich złamaniem. Meble takie w najlepszym razie służą nam kilka lat.

Alternatywą dla desek meblowych jest lite drewno, pozyskiwane z takich gatunków jak sosna, dąb, buk. Lite drewno posiada bardzo wysoką gęstość, przez co jest odporne na wnikanie brudu, działanie wilgoci, ścieranie. Lite drewno wraca do mody – młodzi projektanci tworzą z niego innowacyjne, nowoczesne meble, które zachwycą szczególnie młode osoby. Meble z litego drewna będą cieszyć nasze oczy przez długi czas.

Zanim drewno lite trafi na stoły stolarskie musi zostać wyselekcjonowane oraz wysuszone. Proces ten może trwać nawet kilka tygodni. Producent mebla może także zadecydować o zastosowaniu bejc czy lakierów. Jednym z miejsc, gdzie znajdziemy piękne meble drewniane jest sklep notodo.pl.

 

Jakie meble tworzone są z litego drewna?

Poza pięknymi, funkcjonalnymi łóżkami z litego drewna tworzy się również toaletki, niewielkie szafki nocne, pojemne i eleganckie szafy oraz komody. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojej sypialni.

Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO Kuchnia vintage https://www.gama-sklep.com.pl/a/12-mebloscianka-pokojowa