Strona główna » Malbork – poznaj Krzyżacką twierdzę
Turystyka

Malbork – poznaj Krzyżacką twierdzę

Historia Zakonu Krzyżackiego w Polsce sięga wczesnego średniowiecza – zakonnicy trudnili się jednak nie tylko krzewieniem wiary i modlitwami, ale i przekonywanie okolicznej ludności, że Bóg jest jeden. Historie o okrucieństwie zakonników, usprawiedliwianym wiarą, krążyły po całej Europie. Z historii wiemy również, że napiętą sytuację pomiędzy zakonnikami a polskim Królem Jagiełłą zakończyła bitwa pod Grunwaldem. Bitwa ta, zakończona zwycięstwem polskiego króla oraz jego sprzymierzeńców znacząco osłabiła rolę zakonu i przywróciła spokój na północnych ziemiach.

Malbork dzisiaj

Współcześnie zamek w Malborsku jest jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków w północnej Polsce. Doskonale zachowany i poddany niezbędnym pracom rekonstrukcyjnym nie stracił wiele na swojej potędze. Zwiedzanie zamku obejmuje przede wszystkim poznanie historii budowli oraz jego mieszkańców, zwiedzanie komnat i sal, a także spacer po okołozamkowych włościach.
Malbork to jednak nie jedyna atrakcja tego regionu. Warto wspomnieć, że busy z Malborka kursują do najchętniej odwiedzanych miejscowości nadmorskich: Gdańska, Gdyni, Pucka, Sopotu i wielu innych. Dla osób pragnących zwiedzać – to idealne rozwiązanie.