Strona główna » Malutka kuchnia w domu
Dom i Wnętrze

Malutka kuchnia w domu

Malutka kuchnia jest pomieszczeniem, które łatwo będzie można posprzątać. Jest to także miejsce, które wymaga również wielu kompromisów. A to wszystko po to, aby móc urządzić funkcjonalne miejsce, gdzie na co dzień będzie można tworzyć smaczne posiłki.

Malutka kuchnia z dobrym oświetleniem

Chyba nikt nie zaprzeczy, że w tak małym pomieszczeniu potrzebne jest dobre oświetlenie. W szczególności tam, gdzie nie ma okna. Wtedy trzeba jeszcze mocniej położyć akcent na światło. A najlepiej na kilka źródeł światła. Klosz od lampy, czy też abażur powinien być jasny. Może ciekawym rozwiązaniem wydaje się centralna lampa, która w ogóle nie będzie posiadała klosza/abażura? Również takie propozycje znaleźć można w sklepach z oświetleniem. Warto postarać się także o małe lampki, które można powiesić nad blatem roboczym. Oświetlenie punktowe to jedna z najciekawszych inspiracji do kuchni, która sprawdza się przy małych powierzchniach.

Prostota i minimalizm

Malutka kuchnia jest takim pomieszczeniem, które ceni sobie prostotę i minimalizm. Dzięki temu całość będzie wydawała się bardzo lekka i przyjemna w swoim odbiorze. Należy również pamiętać o tym, że meble, jakie będą miały stanąć w kuchni, nie mogą być zbyt duże. Również może to wpłynąć na całkowitą estetykę danego pomieszczenia. Lepiej wybrać coś mniejszego, ale pojemniejszego. Dobrą propozycją wydają się meble w stylu skandynawskim lub też loftowym. Są to dwa bardzo popularne style, które świetnie odnajdują się w mniejszych pomieszczeniach, jak również tych większych.