Strona główna » Masaż leczniczy
Zdrowie i Uroda

Masaż leczniczy

Masaż to ukłon w stronę zmęczonego ciała i ducha. Pozwala nie tylko się odprężyć, ale w wielu przypadkach możemy potraktować go jak zabieg leczniczy.

W czym pomaga masaż leczniczy?

Taki typ masażu pobudza krążenie i przemianę materii. Daje ukojenie zmęczonemu ciału, a do tego pozwala pozbyć się bólów kręgosłupa, czy karku.

Rodzaje masażu leczniczego

Masaż kontralateralny

To masaż dla osób, które niedawno miały wyjęte z gipsu kończyny, bądź z jakiegoś powodu były przez pewien czas unieruchomione. Warto pokusić się o taki masaż, bo pozwala on na szybsze zrastanie się kości, zapobiega przykurczom wiązadeł, a także zesztywnieniu stawów. Niestety, należy nastawić się na to, że masaż będzie bolesny.

Masaż wodny wirowy

Ten rodzaj masażu pomaga przy wszelkich bólach reumatycznych, mięśniowych oraz poprawia krążenie krwi. Ciepła woda masująca ciało bardzo często przynosi ulgę.

Masaż punktowy

Ten rodzaj masażu zalecany jest przy bólach głowy, zębów, lękach oraz problemach z omdleniami. Zazwyczaj masażysta uciska wybrane miejsce przez kilka sekund za pomocą kciuka lub palca wskazującego.

Aromaterapeutyczny masaż

Idealne rozwiązanie dla osób, które mają cellulit i rozstępy, jednak pomaga także przy bólach menstruacyjnych, migrenach, nadciśnieniu.

Masaż segmentarny

Ten jest często najlepszym rozwiązaniem na rwę kulszową. Pozwala na zmniejszenie problemów neurologicznych.

Masaż limfatyczny

Znany jest szczególnie osobom, które się odchudzają. Taki rodzaj masażu poprawia jakość skóry oraz wzmacnia jej odporność. Powinien by wykonywany przez doświadczonego fizjoterapeutę.
Warto sprawdzić, czy przy naszych dolegliwościach zdrowotnych nie pomógłby nam masaż. Ta metoda lecznicza bardzo często jest ignorowana, a przynosi naprawdę dobre skutki. To nie tylko rewelacyjny sposób na relaks, ale także możliwość jak najlepszego zadbania o swoje zdrowie. jak i samopoczucie. Masaż to znakomity sposób na relaks połączony z zadbaniem o swoje zdrowie. Czy może być coś lepszego, niż łączenie przyjemnego z pożytecznym?
Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA