Strona główna » Masaż relaksacyjny – dla kogo?
Zdrowie i Uroda

Masaż relaksacyjny – dla kogo?

Masaże relaksacyjne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Ma na to wpływ ich łatwa dostępność, jak i fakt, że Polacy coraz częściej żyją w stresie, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dla kogo masaż relaksacyjny jest najbardziej wskazany?

Pozytywny wpływ masażu relaksacyjnego

Choć do wykonywania masażu relaksacyjnego nie istnieją żadne wskazania i korzystać z niego może każdy, dla niektórych osób jest on bardziej wskazany niż dla innych. Warto wiedzieć, że prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny oddziałuje nie tylko na sferę fizyczną, ale również psychiczną. Zmniejsza więc napięcie mięśniowe i poprawia krążenie, ale także pozwala na psychiczne zrelaksowanie się i zapomnienie o stresie.
Warto również wspomnieć o tym, że jedną z zalet masażu relaksacyjnego jest to, że zmniejsza on dolegliwości bólowe. Mogą więc korzystać z niego wszystkie te osoby, które borykają się z bólem kręgosłupa. W wielu przypadkach poprawia on również metabolizm, a więc wskazany jest także tym osobom, które chcą spalić zbędną tkankę tłuszczową. A więc jak widać, masaż relaksacyjny polecany jest dla wielu różnych osób.

Kto powinien korzystać z masażu relaksacyjnego?

Z masażu tego typu powinny korzystać, wspomniane już, osoby cierpiące na dolegliwości bólowe. Wliczają się w to bóle kręgosłupa, bóle reumatyczne, pourazowe, wady postawy, zwiększone napięcie mięśniowe i wiele więcej. Sam masaż wykonywany jest zazwyczaj bardzo delikatnie, a więc nie wywołuje bólu. Wręcz przeciwnie – po zabiegu masażu relaksacyjnego ból powinien szybko się zmniejszyć, a nawet całkowicie zniknąć. Regularne wykonywanie masażu może się więc przyczynić do poprawy jakości życia.
Specjalny masaż polecany jest również dla kobiet w ciąży. Ma on na celu odciążyć odcinek lędźwiowy i zmniejszyć ból barków, który często jest spotykany u przyszłych mam. Tutaj należy jednak uważać, bo choć sam masaż wykonywany jest delikatnie, u niektórych kobiet w ciąży istnieją przeciwwskazania do wykonywania masażu. Dlatego warto skonsultować ten pomysł z lekarzem.
Ponadto masaże relaksacyjne polecane są dla wszystkich tych osób, które borykają się z różnymi problemami psychicznymi. Może to być przewlekły stres lub zaburzenia psychiczne o niskim nasileniu, ale również problemy ze snem. Masaż znacząco wpływa również na psychikę, a więc warto z niego korzystać.