Strona główna » Materac – jaki okaże się najlepszy dla nas?
Dom i Wnętrze

Materac – jaki okaże się najlepszy dla nas?

Coraz więcej osób ma świadomość tego, jak istotny dla naszego zdrowia i wypoczynku jest odpowiednio dobrany materac. Wpływa on na komfort snu, jak i na zdrowie naszych mięśni, kręgosłupa. Jak znaleźć materac odpowiadający naszym oczekiwaniom? Podstawą jest określenie, jakie są nasze wymagania: twardość materaca, materiały użyte do jego tworzenia. Z pewnością w profesjonalnym sklepie znajdziemy model idealny!

Materac kieszeniowe, piankowe, warstwowe

Współcześnie w największym zainteresowaniem cieszą się materace warstwowe – producenci dbają o to, aby stale poszukiwań nowoczesnych rozwiązań ich wypełnienia. Do niedawna wewnątrz mogliśmy znaleźć wyściółkę owczę, jak również warstwy termoizolacyjne, tworzywa pozwalające na wchłanianie wilgoci. Obecnie wykorzystywane są również naturalne włókna roślinne: włókna kokosowe oraz suszona trawa morska. Chętnie wykorzystywany jest lateks, który elastycznie dopasowuje się do kształtów ciała. Każdy z tych materiałów wpływa na komfort snu. Szeroki wybór materacy z dodatkiem lateks znajdziemy na stronie notodo.pl.

Jaka twardość materaca?

Każdy z nas ma indywidualne preferencje co do twardości materaca. Osoby ceniące twarde materace powinny wybierać te o twardości H3 i H4. Twardość H5 przeznaczona jest dla osób o dużej wadze ciała. Twarde materace wpływają na zdrowie naszego kręgosłupa. Osoby szukające miękkich materacy powinny wybierać te o twardości H1-H2. Istnieje również skala 1-10 – w jej przypadku materace 1-3 są miękkie, 4-7 średnio twarde a 8-10 twarde.