Strona główna » Meble designerskie w barokowym stylu
Dom i Wnętrze

Meble designerskie w barokowym stylu

Barok w nowoczesnej odsłonie? Takie działania stylistyczne trzeba przeprowadzić z wielkim wyczuciem, gdyż łatwo można popaść w przesadę. Barokowa estetyka zachęca bowiem do wykorzystywania nadmiaru ozdób, do dążenia do wybujałej dekoracyjności. Sprawdza się natomiast jako źródło inspiracji, jako motyw przewodni czy dopełnienie aranżacyjne. Meble designerskie oparte na barokowych kanonach estetycznych to przykład kreatywnego rozwiązania formuły baroku. To nie tyle naśladowanie, ile interpretacja. To zabawa formą i treścią, którą z kolei tak bardo ceni sobie estetyka XXI wieku. To dawne światy i klimaty czytane na nowo, w naszych salonach i sypialniach.

Rozkochaj się w meblach designerskich w stylu baroku!

Barok to niczym nieograniczona fantazja tworzenia dzieł niezwykłych. To żywioły, które uwidaczniały się w sztuce. To wielkie realizacje wersalskie, które naśladowano na całym świecie. To metafizyka przenikająca do rzeczy. To trwanie ponad czasem pewnego rodzaju piękna, które urzeka do dziś. Odkrywamy je kolejny raz w meblach designerskich. Na przykład w szalonych sofach z motywami kwiatowymi, które formą naśladują meble barokowe, ale których kolorystyka często ma charakter wybitnie nowoczesny.

Więcej fantazji we wnętrzu dzięki neobarokowym meblom designerskim

Barok oznaczał uwolnienie fantazji i zmysłowości. Otwarcie się na nieskończoność, na tajemniczość, ale też na wszystko to, co cielesne i doznaniowe. Twórcy nowocześni, także projektanci designerskich mebli, nawiązują do takiego pojmowania świata. Tworzone przez nich rzeczy są intrygujące. Jak neobarokowe witryny, które zachowują zdobienia w barokowym stylu, ale zaskakują użyciem wyrazistych barw. Barokowe interpretacje meblarskie są naprawdę zaskakujące i zapraszające do gry z tradycją na wiele sposobów.