Strona główna » Meble drewniane – klasyka i elegancja
Dom i Wnętrze

Meble drewniane – klasyka i elegancja

Drewno jest materiałem cenionym od wieków. Dawniej służyło przede wszystkim do produkcji broni, narzędzi, przedmiotów codziennego użytku, budownictwa. Dzisiaj wykorzystywane jest przede wszystkim w stolarstwie oraz w procesie budowania domów jednorodzinnych. Drewno cenione jest za swoje właściwości: trwałość, elegancki wygląd. Odpowiednio obrobione będzie nam służyło przez długie lata!

Co warto wiedzieć o drewnianych meblach?

W Polsce najchętniej wykorzystywanym drewnem jest klon, buk, dąb oraz sosna. Są to zróżnicowane pod względem kolorystycznym gatunki, różniące się także ułożeniem słojów. Aby drewno mogło zostać wykorzystane w stolarce konieczne jest jego odpowiednie wysuszenie oraz wybranie tych bel, które pozbawione są skaz. Dopiero wtedy stolarze zabierają się do heblowania oraz przycinania. Końcowym procesem jest zabezpieczenia drewna lakierami i bejcami – chronią one przed wnikaniem wilgoci w głąb tworzywa.
Meble wykonane z drewna to przede wszystkim łóżka, komody, szafy, stoły. Cieszą się one wielkim zainteresowaniem pomimo niemałych cen. Drewno sprawdzi się zarówno w sypialniach, pokojach gościnnych, jadalniach, salonach, pokojach dziennych, kuchniach. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji, jednak warto stosować spraye do czyszczenia powierzchni drewnianych -pomogą pozbyć się kurzu.

Tagi