Strona główna » Meble ogrodowe – co wybrać?
Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe – co wybrać?

Wybór odpowiednich mebli ogrodowych to nie lada wyzwanie – obecnie znajdziemy je w sklepach budowalnych, ogrodniczych, ale przede wszystkim w sklepach producentów. Co warto wiedzieć o konkretnych materiałach? Czego unikać? Jakie meble są obecnie najmodniejsze?
Wielu z nas decyduje się na zakup mebli w sklepach budowlanych czy ogrodniczych – zazwyczaj w miejscach takich znajdziemy kilka rodzajów krzeseł, foteli, ławek i stolików. Niestety, ich jakość nierzadko jest bardzo niska, przez co po kilku miesiącach użytkowania możemy zauważyć pęknięcia, zarysowania, uszkodzenia. Zazwyczaj również takie meble mają niezwykle krótki okres gwarancji. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty doświadczonych producentów mebli. Co znajdziemy w ich ofercie?

Meble technorattanowe i aluminiowe – zalety

W ofercie topowych producentów mebli ogrodowych znajdziemy przede wszystkim komplety z technorattanu i aluminium. Oba tworzywa są niezwykle lekkie, przez co ich przenoszenie nie sprawia żadnego problemu. W przypadku aluminium jest ono dodatkowo zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Technorattan i aluminium są także tworzywami prezentującymi się niezwykle szykownie.
Bez wątpienia najchętniej wybieranymi meblami są produkty wykonywane z technorattanu. Jest to tworzywo syntetyczne, doskonale imitujące naturalne włókna rattanowe. Technorattan jest tworzywem odpornym na zmienne warunki atmosferyczne, wysokie amplitudy temperatur, wilgoć, śnieg. Doskonale sprawdza się również na tarasach czy niewielkich balkonach. W ofercie producentów w kompletach technorattanowych znajdziemy fotele, ławki, krzesła, stoliki kawowe i duże stoły.
Technorattan świetnie wyglądać będzie uzupełniony dodatkowymi poduchami – zwiększą one komfort podczas siedzenia.
Źródło: https://gardenspace.pl/.