Strona główna » Meble ogrodowe – jaki kolor wybrać?
Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe – jaki kolor wybrać?

Meble ogrodowe także poprzez swoją kolorystykę mogą podkreślać styl danej przestrzeni. Do wyboru mamy obecnie naprawdę szeroką gamę kolorów. Począwszy od barwy naturalnego drewna, a skończywszy na industrialnym i szarym aluminium. Po prostu – do koloru, do wyboru. Oto kilka interesujących propozycji, które pomogą nam pokolorować na wiosnę nasze ukochane strefy przydomowe. Komponujmy je niczym obrazy, posługując się meblami ogrodowymi.

Szara kolorystyka mebli ogrodowych

Dzisiejsze aranżacje wnętrzarskie i ogrodowe zdominowała szarość, będąca w dużej mierze wyrazem oczarowania stylistyką postprzemysłową. Meble ogrodowe wykonane z aluminium to przykład takiej szarej i zaskakującej aranżacji. Znajdziemy je tutaj (obok mebli zrobionych z innych materiałów): gardenspace.pl. Perfekcyjnie współgrać będą z motywami wodnymi w nowoczesnym ujęciu, z elementami z betonu architektonicznego, z zielonymi kwadratami trawników. Szare akcenty przecież świetnie wyglądają w zestawieniu z błękitem czy zielenią.

Biała kolorystyka mebli ogrodowych

Ogromną popularnością cieszą się obecnie także białe stylizacje i białe meble. Te dedykowane wnętrzom oraz te ustawiane przede wszystkim na zewnątrz. Jeśli białe meble zewnętrzne, to na pewno technorattanowe. Stanowiące przykład wyszukanej prezentacji, uzupełnione białymi poduchami lub w efektowny sposób zestawione z delikatną szarością. Takie białe meble drewniane ładnie wyglądać będą w ogrodzie, na przykład w klasycznej altance angielskiej czy na pomalowanej na biało werandzie.

Brązowa kolorystyka mebli ogrodowych

Zawsze pięknie w ogrodzie zaprezentują się tradycyjne meble we wszelkich odcieniach brązu. Drewniane, technorattanowe, rattanowe. Idealne do aranżacji z nutką retro, do ogrodów rustykalnych, naturalistycznych. Brąz doskonale łączy się z zielenią. Jest jej naturalnym dopełnieniem.