Strona główna » Meblowanie z pomysłem
Dom i Wnętrze

Meblowanie z pomysłem

Kiedy mamy już dość monotonii związanej z wyborem mebli i odnosimy wrażenie, że wszystkie stoły i szafki wyglądają tak samo – postawmy na wyróżniające się przedmioty z nutką artyzmu i fantazji. Poszukajmy takich rzeczy, które nie tylko wspaniale spełnią swoje funkcje praktyczne, ale które równocześnie zapewnią niezwykły efekt estetyczny.

Designerskie meblowanie

Dlaczego zawsze musimy wybierać te same formy, kolory i zestawienia? Może tym razem warto postąpić inaczej, decydując się na designerskie meble oparte na śmiałym pomyśle projektanta.
Przykładem takich oryginalnych mebli mogą być designerskie stoliki proponowane przez notodo. Rzeczy z pomysłem, z duszą i z artyzmem. Na przykład stolik Monsoon, wykonany z drewna akacjowego i wykończony woskiem. Bardzo pomysłowy i nieszablonowy mebel. Składa się z trzech stolików. Pokazuje, że nic nie jest takim, jakim się wydaje na pierwszy rzut oka – że możemy zmieniać nawet przedmiot, wkładając do niego ludzką dynamikę.

Industrialne meblowanie

W epoce przenikania się elementów pochodzących z różnych światów – styl i meble industrialne ceni się nad wyraz wysoko. Oczywiście chodzi tutaj głównie o twórcze nawiązania do pomieszczeń fabrycznych wraz z ich wyposażeniem. Często adaptuje się tego typu przestrzenie, które faktycznie dawniej pełniły funkcje przemysłowe. Częściej jednak naśladuje się sam styl, umieszczając go w nowych kontekstach.
Na przykład meble industrialne w sklepie internetowym Notodo.pl – to propozycja twórczego nawiązania do designu przemysłowego. Przedmioty te prezentują się naprawdę zaskakująco. Na przykład duża szafka RTV Sky – wygląda surowo, ale jednocześnie elegancko. Perfekcyjnie uzupełni przestrzeń utrzymaną w minimalistycznym stylu, ale nie tylko. Można ją wypełnić dowolnymi przedmiotami, dając im w ten sposób świetną oprawę.