Strona główna » Medale okolicznościowe – pamiątka na całe życie
Ciekawe

Medale okolicznościowe – pamiątka na całe życie

Wielu pracodawców decyduje się na uhonorowanie długoletniej współpracy z pracownikami specjalnymi prezentami, które staną się pamiątką na całe życie. Najczęściej wybierane są upominki personalizowane, a obecnie ich szeroki wybór na rynku sprawia, że ceny są konkurencyjne i dobrej jakości. Przykładem takiego prezentu mogą być medale okolicznościowe.

Na jaką okazję można podarować medal okolicznościowy?

Wiele osób decyduje się na zakup medali jako nagrody w różnych konkursach – zarówno sportowych jak i naukowych czy imprez okolicznościowych. Coraz częściej jednak można spotkać je również jako nagrodzenie pracownika za doskonałe wyniki czy w ramach podziękowania za pracę. Prywatnie medale mogą być podarowane na różnego rodzaju jubileusze.

Jaki medal wybrać?

Dzięki używaniu różnych materiałów do wykonania, taki prezent jest estetyczny i trwały i z pewnością będzie przypominał o uroczystości. Dużą popularnością cieszą się medale kolorowe. Możliwe jest wybranie dowolnego kształtu, co pozwala na dokładne spersonalizowanie krążka oraz dobranie do niego odpowiedniej wstążki czy etui w różnych kolorach, a także z napisami. Medale okolicznościowe często są upominkiem nawet dla małych dzieci, np. daje się je przedszkolakom na ukończenie roku – wtedy warto wybrać wesołą kolorystykę, ale także zwrócić uwagę na materiał. Drewniane medale będą najlżejsze, zaś te wykonane ze stali najbardziej odporne na skutek upadku czy uraz mechanicznego. Wiele osób wybiera też szklane na których można wygrawerować tekst. Bardziej zachowawcze są klasyczne kolory – złoto, srebro i brąz, choć coraz częściej widuje się pamiątki z drobnymi akcentami kolorystycznymi.

Jak zaprojektować medal?

Wiele firm oferuje wykonanie medali w niskich nakładach – nawet od jednej sztuki. W sprzedaży są zarówno gotowe już modele, które można lekko zmodyfikować lub zaprojektować od zera. Graficy zazwyczaj mają doświadczenie, które pozwoli na odpowiednie rozmieszczenie czcionki obraz grafiki, która powinna znaleźć się na awersie i rewersie.
Medale okolicznościowe sprawdzą się jako prezent na wiele okazji, zarówno tych formalnych kiedy należy kogoś nagrodzić, a także w przypadku uroczystości rodzinnych. Dzięki wykorzystaniu różnych wykończeń i materiałów to sposób na podarowanie komuś miłej pamiątki.
Medale okolicznościowe znajdziesz na Pucharowo.pl

https://fluent-access.com/nowoczesne-lampiony-na-zewnatrz/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/424-kuchnia-w-kolorze-caffe-latte https://afterschoolspecialmusic.com/nowoczesne-meble-ogrodowe-duzy-zestaw/