Strona główna » Męskie kije golfowe – niezbędny sprzęt dla każdego prawdziwego golfisty
Ciekawe

Męskie kije golfowe – niezbędny sprzęt dla każdego prawdziwego golfisty

Golf to sport z kilkuset letnią tradycją. Szacuje się, że jego początki sięgają nawet XIV wieku, jednak czy wywodzi się ze Szkocji czy jednak z Holandii można by dyskutować. Jest to sport bardzo popularny i do niedawna przeznaczony jedynie dla bogatej elity. Obecnie golf staje się ogólnodostępny i coraz więcej ludzi pojawia się na polach golfowych.

Konstrukcja typowego męskiego kija golfowego

Każdy kij golfowy składa się z kilku podstawowych części: uchwytu (grip), trzonka (shaft), hosela oraz główki zwanej również club head. Zawodnik uderzając w piłeczkę trzyma za gumowy grip, który dzięki gumowej wyściółce nie wysuwa się z dłoni i zapewnia doskonały chwyt. Niektóre modele mogą być pokryte skórą naturalną lub syntetyczną. Trzonki kijów mają zazwyczaj różną długość oraz twardość i są one wykonywane z grafitu lub stali. Wybierając odpowiedni shaft należy wziąć pod uwagę zarówno swoje umiejętności, jak i warunki fizyczne. Poniżej trzonka znajduje się hosel, czyli część która łączy shaft z główką. Ostatnim elementem kija jest club head, która służy do uderzania piłeczki golfowej. W skład główki wchodzą takie elementy jak: lico, czubek, piętka, sole oraz rowki. Budowa tych poszczególnych elementów ma newralgiczne znaczenie w procesie uderzenia, ponieważ pozwalają one wybić piłeczkę na konkretną odległość zachowując odpowiednią trajektorię lotu.

Męskie kije golfowe i ich rodzaje

Męskie kije golfowe ze sklepu https://golfteam.pl/124-meski są podstawowym elementem wyposażenia każdego gracza, który wchodzi na pole golfowe. Nie da się przejść całego pola i wszystkich dołków uderzając tylko jednym kijem, dlatego w torbie gracza powinno być ich aż 14 sztuk, z których każdy służy do innego wybicia. Męskie kije golfowe należy podzielić na kilka rodzajów: woods, irons, hybrids, wedges, chipper oraz putter. Woodsy były niegdyś produkowane z drewna, jednak obecnie wytwarzane są zazwyczaj z tytanu. Mimo, iż zmienił się materiał, jednak nazwa pozostała. Częścią charakterystyczną jest dla nich dość duża i masywna główka, która służy do wykonywania bardzo dalekich uderzeń, często przekraczających nawet 200 m. Ironsy wyróżniają się wagą, długością shaftu oraz kątem nachylenia łopatki. Zazwyczaj służą do krótszych, jednak wyższych uderzeń piłeczki. Kolejnymi, męskimi kijami golfowymi są hybrydy, które łączą w sobie cechy powyższych modeli. Ponadto odznaczają się wyższym stopniem tolerancji błędu, co bardzo przydaje się w przypadku dalekich uderzeń. Weedges służą z kolei do wybijania piłeczek z trudnych miejsc, chipperów używa się do gry w pobliżu greenu, a putterów bezpośrednio na greenie.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/178-malutka-kuchnia Sypialnia z szafą https://kb-direct.pl/jak-stworzyc-wartosciowe-sniadanie/