Strona główna » Młodość i elastyczność skóry można odzyskać!
Zdrowie i Uroda

Młodość i elastyczność skóry można odzyskać!

Pojawianie się pierwszych zmarszczek to proces wynikający zazwyczaj z naszej mimiki – niewielkie bruzdy widać  przy kącikach oczy czy ustach. Im więcej jednak mamy lat, tym więcej zmarszczek przybywa. Co sprawia, że pojawiają się na naszej twarzy? Czy istnieją skuteczne sposoby na ich spłycenie?

Kwas hialuronowy – źródło młodości!

Za elastyczność i nawodnienie skóry odpowiada kwas hialuronowy – związek ten występuje naturalnie w naszym organizmie, jednak jest bardzo nietrwały. Wraz z wiekiem jego ilość spada znacznie, przez co nasza skóra jest bardziej podatna na przesuszenie, uszkodzenia i powstawanie zmarszczek. Na sam fakt starzenia się skóry mają jednak wpływ także inne czynniki: życie w biegu, nadmierne promieniowanie UV, stosowanie złych kosmetyków, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, zła dieta. Istotne jest to, aby zapewnić naszej skórze jak najlepsze nawilżenie, również od wewnątrz – poprzez picie dużej ilości wody.
Jak walczyć ze zmarszczkami? Producenci kosmetyków przekonują, że ich produkty skutecznie pozwolą na spłycenie bruzd na skórze. Musimy wiedzieć, że nic takiego się nie stanie – kosmetyki działające powierzchniowo mają niewielki wpływ na głębokość zmarszczek. Konieczne jest działanie znacznie głębiej – w tym może pomóc nam medycyna estetyczna.

Czy medycyna estetyczna odejmie nam lat?

– Zastosowanie kwasu hialuronowego podczas prostych zabiegów medycyny estetycznej może przynieść świetne rezultaty – przekonuje dr Karolina Kuśnierz, właścicielka witryny karolinakusnierz.pl oraz jednej z klinik medycyny estetycznej. Faktycznie, kwas hialuronowy wykorzystywany podczas takich zabiegów działa głęboko, pozwalając na ujędrnienie skóry i spłycenie zmarszczek. Efekt widoczny jest od razu i utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy. Wśród najczęściej wybieranych zabiegów wymienia się spłycanie zmarszczek nosowo-wargowych oraz „lwich zmarszczek”.