Strona główna » Monitoring do domu
Ciekawe

Monitoring do domu

Mimo, że na pierwszy rzut oka monitoring domu, to spory wydatek, kamery IP są coraz bardziej dostępne, ich cena jest niższa, niż kilka lat temu, poza tym można skompletować i skonfigurować sprzęt samodzielnie.
Warto zdecydować się na monitoring domu ze względu na coraz większą liczbę włamań. Nawet jeżeli nie trzymamy w mieszkaniu zbyt wielu cennych przedmiotów, to samo włamanie może spowodować szkody i będziemy narażeni na koszty. Kamery zamontowane przed domem bardzo skutecznie odstraszają niepożądanych gości, którzy najczęściej rezygnują z włamania. Niektórzy decydują się na zamontowanie atrap, monitoring jest jednak rozwiązaniem, które warto posiadać.
Kamery do monitorowania są obecnie bardzo nowoczesne i daje sporo możliwości. Przed dokonaniem wyboru warto zaplanować sobie ich rozmieszczenie, warto zastanowić się, jaki obszar chcemy obserwować, co chcemy widzieć. Należy również wybrać formę podłączenia, czy kamery mają czy bezprzewodowe czy podłączone do kabla. Każde rozwiązanie ma plusy i minusy, najważniejsze jest to, aby wybrać sprzęt na miarę swoich potrzeb i możliwości finansowych. Jeżeli nie chcemy wydawać zbyt wiele pieniędzy, wystarczy nam najprostsza kamera za około 300 zł, która umożliwia podgląd obrazu na komputerze czy laptopie. Obraz można zapisać na dysku, jest dobrej jakości, kamery IP oferują dużo lepszą rozdzielczość, niż na przykład modele analogowe. Niezależnie od tego, na jaki sprzęt się zdecydujemy, warto mieć dokumentację video, takie nagrania pomogą na w przypadku dochodzenia swoich praw w sądzie, w przypadku gdy zostaniemy okradzeniu czy wyposażenie naszej posesji zostanie zniszczone przez wandali.
System monitoringu to bardzo potrzebna rzecz, warto rozważyć takie działania, za parę lat z pewnością kamery wokół domu stanął się standardem. Już dziś cieszą się coraz większym zainteresowaniem posiadaczy nieruchomości. Pamiętajmy, że w tym wypadku chodzi nie tylko o nasz majątek, ale także o nasze zdrowie i bezpieczeństwo naszej rodziny.
Spójrz na kamery do monitoringu.