Strona główna » Na co zwrócić uwagę wybierając piżamy damskie?
Ciekawe

Na co zwrócić uwagę wybierając piżamy damskie?

Aby spać wygodnie i komfortowo warto postawić nie tylko na porządne łóżko i wysokiej klasy materac, ale również na oryginalne piżamy damskie. Jest to jeden z najbardziej niedocenianych elementów garderoby, który ma olbrzymi wpływ na zdrowie i samopoczucie w ciągu nocy.

O czym należy pamiętać?

Piżamy damskie muszą oczywiście zagwarantować skórze odpowiednią wentylację. Przyjemne w dotyku tkaniny sprawią, że rano obudzimy się w pełni zrelaksowane i wypoczęte. Oferta na półkach sklepowych jest bardzo szeroka i różnorodna, dlatego też znalezienie najlepszego modelu nie jest prostym zadaniem.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę oczywiście na materiał. Dobre tkaniny nie podrażniać będą skóry. Na element ten powinny zwrócić uwagę przede wszystkim te kobiety, które zmagają się na co dzień z różnego typu alergiami.

Przewiewne materiały pozwalają skórze swobodnie oddychać, dzięki czemu nie ma ryzyka przegrzania organizmu. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście piżamy bawełniane, które dobrze chłoną wilgoć, dlatego też podczas snu nasze ciało nie poci się. Wiskoza jest idealnym wyborem dla kobiet, które poszukują zdecydowanie bardziej eleganckich piżam.

Pełna swoboda ruchów

Piżamy damskie spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy postawi się na odpowiedni rozmiar. Dobra piżama nie powinna nadmiernie opinać i co najważniejsze nie może krępować ruchów. Podczas snu bardzo często zmienia się pozycje, dlatego też tym bardziej w cenie jest wygodna piżama.

Mało kobiet zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę na dodatkowe elementy piżamy. Mowa tutaj przede wszystkim o koronkach, metkach i szwach. Wymienione elementy nie mogą oczywiście drapać podczas snu i wbijać się boleśnie w ciało. Godna uwagi jest bezszwowa bielizna, która zapewnia wysoki komfort podczas snu. Dużym zainteresowaniem cieszą się rozpinane koszule nocne na guziki, które jednak mogą niektórym kobietom przeszkadzać podczas snu.

Klasyczne koszule nocne czy też gotowe komplety dwuczęściowe?

Producenci oferują nie tylko klasyczne koszule nocne, ale również komplety dwuczęściowe, które w ostatnim czasie zdobywają coraz większą popularność. Wybranie odpowiedniej wersji piżamy zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji każdej kobiety.

Pamiętać należy jednak o tym, że w sezonie zimowym zdecydowanie lepiej sprawdzą się dwuczęściowe piżamy damskie z długimi rękawkami oraz spodenkami do samych kostek. Piżamy tego typu zapewnią odpowiedni komfort cieplny nie tylko w nocy, ale również rano podczas śniadania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie piżama damska.