Strona główna » Najlepsze działki komercyjne, czyli aglomeracja śląska
Ciekawe

Najlepsze działki komercyjne, czyli aglomeracja śląska

Dla wielu firm znaczne składniki majątkowe stanowią działki komercyjne, które mogą przynosić im naprawdę duże zyski.

Nieruchomości inwestycyjne

Według polskiego prawa nieruchomosciami inwestycyjnymi są to:
– działki,
– budynki,
– oba powyższe elementy razem wzięte.
Ich główną cechą jest to, że właściciel (albo leasingobiorca) traktuje je jako źródło przychodów (na przykład z czynszów), lub utrzymuje je w swoim posiadaniu ze względu na regularny przyrost ich wartości. Zazwyczaj właściciel nastawiony jest na obie te korzyści.
Komercyjne działki można podzielić na dwa rodzaje:
1. Grunt utrzymywany ze względu na długoterminowy wzrost jego wartości, a nie na przykład w celu sprzedania po krótkim czasie (w ramach zwykłej działalności jednostki),
2. Grunt, którego użytkowanie pozostaje teraz nieokreślone, ale oddawany w tzw. leasing operacyjny (na podstawie jednej lub kilku umów).

Aglomeracja śląska

Obecnie działki komercyjne najlepiej jest kupować właśnie tu, ponieważ jest to teren, który ma jeden z najwyższych wskaźników dynamiki rozwoju gospodarczego. Jest tak dlatego, że Śląsk jest silnie uprzemysłowiony, innowacyjny w swoich inwestycjach oraz jest tam duży potencjał ludzki.
Dlatego też, kolejne przedsiębiorstwa bez problemu mogą lokować na Śląsku swoje siedziby i placówki – a wszystko to na niezwykle atrakcyjnych działkach komercyjnych. Znajdują się one tak naprawdę w każdym podregionie, dlatego wybór miejsca zależy wyłącznie od wymogów, preferencji i potrzeb inwestorów.
Lokalizacja planowanych inwestycji tak naprawdę nie jest tu sprawą pierwszorzędną (nadal oczywiście ważną), ale Śląsk jest regionem silnie zurbanizowanym na całej swojej powierzchni. Dlatego też, niezależnie od wybranej działki komercyjnej, blisko będzie jej do większego ośrodka miejskiego (czyli blisko będzie do dobrej infrastruktury, komunikacji oraz zaplecza) Do tego w aglomeracji występuje dobra jakościowo sieć tras drogowych i kolejowych.

Działki komercyjne – dlaczego na Śląsku?

Do wymienionych już wcześniej zalet aglomeracji można dodać jeszcze inne. Będzie to na przykład fakt, że znajdujące się tutaj komercyjne działki nie są aż takie drogie (w porównaniu z innymi częściami Polski).
Co więcej, duża gęstość zaludnienia pozwali na bezproblemowe znalezienie wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Natomiast bliskość zachodniej i południowej granicy (i naszych sąsiadów) sprzyja rozwojowi różnego rodzaju przedsiębiorstw międzynarodowych.
Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – działki komercyjne