Strona główna » Nieprawidłowa pielęgnacja włosów
Zdrowie i Uroda

Nieprawidłowa pielęgnacja włosów

Każdego dnia nasze włosy narażone są na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, źle dobranych kosmetyków do pielęgnacji włosów, elektryzowanie się. Aby kondycja naszych włosów była lepsza należy z bliska przyjrzeć się każdemu kosmetykowi stosowanemu przez nas.

Większość z drogeryjnych produktów pełna jest chemicznych dodatków, które nie tylko nie pielęgnują naszych włosów, ale wręcz mogą wpływać negatywnie na ich wygląd! To samo tyczy się składników czyszczących, które stykają się z powierzchnią głowy.
Nieprawidłowa pielęgnacja to nie tylko złe kosmetyki, ale i nieprawidłowe nawyki. Zazwyczaj nie przyglądamy się z bliska naszym włosom – a mogą one wiele powiedzieć o swojej kondycji. Naszą głowę myjemy najczęściej 2-3 razy w tygodniu. W przypadku osób o przetłuszczających się włosach może być to nawet codziennie. Tak częste mycie może jednak zniszczyć naturalną warstwę ochronną na naszej skórze i sprawić, że stanie się ona nadmiernie sucha. Wysuszenie dotknie także samych włosów – staną się one łamliwe, trudne w ułożeniu.

Jak zmienić nawyki?

Aby zacząć prawidłowo dbać o nasze włosy konieczne jest zastosowanie specjalistycznych produktów, które nierzadko stanowią wyposażenie salonów fryzjerskich. W pierwszej kolejności poszukajmy kosmetyków bez zawartości parabenów i konserwantów. Najlepsze okażą się produkty z ekstraktami ziołowymi. Istotne jest też to, czym codziennie przeczesujemy czuprynę. Zrezygnujmy z grzebieni, gdyż mają one tendencje do łamania włosów. Znacznie lepsze okażą się klasyczne szczotki, szczególnie o miękkim, silikonowym włosiu. Warstwa silikonu stopniowo rozczesze włosy nie łamiąc ich i nie wyrywając. Panie powinny zrezygnować z silnie ściągających włosy gumek – duże naprężenie wpływa strukturę włosa.