Strona główna » Nietuzinkowa kuchnia – jak ją udekorować?
Dom i Wnętrze

Nietuzinkowa kuchnia – jak ją udekorować?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym najczęściej spotykamy się z innymi domownikami. Nawet w kuchniach blokowych możliwe jest umieszczenie w niej niewielkiego stolika i dwóch krzeseł i stworzenie małej przestrzeni do spożywania posiłków. Kuchnie kojarzone są z przygotowywaniem posiłków domowym ciepłem. Jak sprawić, aby przestrzeń ta była jeszcze bardziej atrakcyjna? Diabeł tkwi w szczegółach!
Pierwszą ciekawą zmianą może być wykorzystanie powierzchni nad blatem kuchennym. Zazwyczaj miejsce to zacienione jest przez szafki wiszące na ścianie lub oświetlone dodatkowymi żarówkami LED. Dobrym pomysłem może być zamontowanie długiej listwy do wieszania noży lub też drążka, na którym bez trudu umieszczać będziemy dedykowane pojemniki na przyprawy, koszyczki z ziołami, pojemniki na sztućce czy wieszaczki z kubkami domowników. Same kubki możemy umieścić także na eleganckim stojaczku w sąsiedztwie ekspresu do kawy czy czajnika bezprzewodowego.

Zmień oblicze ścian!

Ciekawym rozwiązaniem i alternatywą może być zastosowanie fototapet kuchennych zamiast klasycznych kafli. Takie fototapety są odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci, ścieranie, zabrudzenia. Dodatkowo szeroki wybór wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Producenci oferują takie produkty jak fototapet kawa, fototapeta z artykułami spożywczymi.